• kağıt kesiği.

önce fark ettirmeden, sonra bir anda acıtmaya başlayan ve uzun süre iyileşmeyen bir yaradır.
  • bazen derin, kusursuz ve yinelenen bir kağıt kesiğidir. bazen dinen bir diş ağrısıdır.
    ilki süründürür, ikincisi özgürleştirir.
  • kalbinin çevresine tuz ruhu dökmüşler gibi büyük bir acı
  • söyleyim; karnının ortasına yumruk yedikten sonraki ilk otuz saniye. ve o şey emin ol otuz saniye falan sürmüyor

ayrıca bir yerde şunu okumuştum; günümüzde sadece fiziksel şiddet suç olarak görülüyor. birini bıçaklarsan, bunun suçu var. döversen suçu var. öldürürsen, o da var. fiziksel hasar kanıtlanabiliyor çünkü. ama henüz ruhsal hasarların suçu yok. çünkü ruhsal şiddetin verdiği acı ve hasar henüz daha kanıtlanamıyor. ama gelecekte bunun değişeceğine eminim. birini terk etmek sebepsiz veya sebebi geçersizse ruhsal bir hasardır ve bir insanın uzun süre mutlu olamamasına sebep olmak da suç olarak sayılacaktır. nasıl ölçülür ne yaparlar bunu anlamak için, bilmiyorum. belki nörotransmitterlerin yoğunluğu falan izlenebilir... tamamen sallıyorum kafadan. ama olacaktır. bazı ayrılıklar dahil ruhsal çöküşe sebep olan insanların insanlara yaptığı bazı hareketler gelecekte bir gün suç kapsamına alınacaktır.
  • güneş yanığından başka bir şey değildir. yanarken anlamazsın ama gece olunca...
  • sinek ısırığı. biraz kaşınıyorsun, yara oluyor, kabuk bağlıyor ve geçiyor.
  • dişin kırılması.

uzun zamandır seninle birlikte olan dişin.
    onunla güler, onunla yersin. sonra birden kırılıverir.
    ilk başlarda alışamazsın, sürekli elin, dilin o boşluğa gider ve her gitmesinde o boşluğu hissedersin, acı çekersin.
    sonra zamanla alışırsın, ne elin oraya gider ne dilin. belki yenisini de koyarsın yerine. hayatının geri kalanını yeni dişinle geçirecek olsan bile altlarda bir yerde hep bir eksiklik olduğunun farkındasındır.

not: tr klavye editi geldi.
  • sistit
  • baş ağrısı. gece uyuyabilirsen sabaha düzelir
  • regl sancısı gibi. miden bulanıyor, kramp giriyor, duygusallaşıp her şeye ağlıyorsun ya da sinirleniyorsun, yataktan çıkmak istemiyor, sürekli uyumak istiyorsun.
hesabın var mı? giriş yap