• göksel'in yeni albümü söz ver'in açılışını yapan, abdullah nail bayşu şarkısı.. yeni bir günün birinde.. 70'lerde zamanın ünlü arabesk sesi esengül tarafından söylenmişti.. mine kosan'da 80'lerdeki kasetlerinden birinde kalbe asla degilmez ismiyle, degisik bir aranjmanla seslendirmisti.. esengul versiyonu daha delicidir. göksel bu sayede esengül'ü üç beş kişiye tekrar hatırlatacaksa, sırf onun için bile teşekkürü hakeder..
  • neşe karaböcek, esengül ve göksel tarafından yorumlanmış bir şarkı.

şahsım nazarında en güzel yorumu neşe karaböcek'e aittir. insan kederlense mi, göbeği oynata oynata kıpraşsın mı emin olamıyor.*
  • orijinali, azize gencebay'ın söylediği orhan gencebay bestesi şimdi bak el olduk'tur. abdullah nail bayşu, sözleri değiştirip ayrılık günü yapmıştır. neşe karaböcek plağında söz: abdullah nail bayşu yazar ama besteci bilgisi yazmaz ama esengül plağında söz-müzik: abdullah nail bayşu olarak geçer. plak döneminin tartışmalı şarkılarından biri daha...
  • an itibriyle radio paradise'ta caliyo.

goksel'den calmi$lardi, ki pek de $a$ilacak bir durum degilmi$, ha bire caliyolarmi$ zira. (bkz: radio paradise)
  • bu şarkının neşe karaböcek yorumunda şarkıya başından sonuna kadar eşlik eden bir bas gitar icrası var ki muazzam. kimin çaldığını bilen varsa yeşillendirmesini bekliyorum.

tanım: bir orhan gencebay bestesi.
  • en ve belki tek sevdiğim arabesk şarkı olması ve her yorumcusuna ayrıca saygı duyuyor olmakla birlikte, göksel yorumunu daha bir güzel bulurum.

allah düşürmesin bu arabesk denilen şeye tabii. en zor zamanlarda, çok mecbur kalındaysa da bu tür örneklerinin dışına çok çıkmamak lazım.
  • nese karabocek bu sarkiyi plak yaptiginda cok guzel bir pop altyapi kullanmisti.
  • bir ümit yaşar oğuzcan şiiri.

ben nice ayrılıklar gördüm ömrümce
    kuşlar gördüm; kırılmış kolu, kanadı
    ayrı düşmüş sevdiğinden kuşlar gördüm
    hiç bir ayrılık bana bu kadar komadı

ayrılığın bir ağrıdır vurur şakalarımda
    ve buyur gözlerimde bir okyanus kadar
    derinden ses verir içimde bir tel
    sonra, birdenbire kırılır, kopar

yeryüzü çekilir altından ayaklarımın
    geçer başıma çöken bir tavan gibi gökyüzü
    durmadan çalınır kulaklarımda
    şarkıların en hüzünlüsü

seni alıp uzaklara giden otobüs
    benim üzerimden geçer hışımla
    devrilir, bakakalırım ardından
    bir sel gibi akan gözyaşımda...

artık ne yapsam bos, teselliler faydasız
    karanlık gitgide en derinlere çeker beni
    çaresiz bütün sokaklarında bu şehrin
    böyle perişan beklerim dönmeni

dolaşır birbirine yorgun ayaklarım
    ellerimi koyacak bir yer bulamam
    nereye gitsem en koyusu acıların
    ne yana baksam, çıldırtan bir aksam

istesem ben bu ömrü, bu talihi istemem
    böyle durup durup senden ayrılmak varsa
    orada bir mezar kazılır benim için
    ayrılığın nerede baslarsa.
  • kalbimde bir yaranin izi kaldi sevgilim
    askimizda ellerin gozu kaldi sevgilim
    gonlumun baharinda solmayan bir cicektin
    yalanci su dunyada sen herseyden gercektin

ayrilik, ayrilik gunu bugun...

bugun ayrilik gunu, dokulsun gozyasimiz
    fani dunyaya dondu gercek olan askimiz
    sevilmeden sevilmez kuru agac egilmez
    kalp allah yapisidir, kalbe asla egilmez

• neşe hanım'ın eşsiz sesinde hüzünlensek mi neşelensek mi bilemediğimiz tatlı bir şarkı. konu hüzün ama hanımefendi o kadar sevimli söylüyor ki ayrılıklarımız dahi zihnimizi kemirmekten vazgeçip şarkıya eşlik ediyor.
    dün geceme, bugünüme ve yarınlarıma armağanımdır: https://www.youtube.com/watch?v=k4xqmnqnubs
hesabın var mı? giriş yap