• bazen şaşırtan diyaloglara sahne olabilir.
    -ben ayrılmak istiyorum
    -neden
    -çünkü sen ayrılmak istiyorsun ama bunu bana söyleyecek cesaretin yok.
    -...................................
  • seneler önce, mizah anlayışımızın zerre kadar uyuşmadığı, dolayısı ile çok sıkıldığımız bir sevgilim benden ayrılmak istediğini söylediğinde, ona yaklaşık olarak şunları söylemiştim:

- seni kararından vazgeçirebilmek için küçük hüsamettin gibi dizlerimin üzerine çöküp beline sarılır, gidemezsin gidemezsin gidemezsin derdim. sen de rezil olduğumuzu düşünür, çok kızardın. bize ayrılan sürenin sonuna bu yüzden geldik ya işte.

ayrılıklar hüzünlü olmak zorunda değil.
  • "belki yer kendi kendini bozabilir. belki kendisini bizim ellerimizle bozar, sonunda. ama seninkilerle değil. sahte kral, sahte ejderha, sahte adam, üzerinde durduğun toprağı bilinceye kadar [...] gelme."*
  • uzun zaman sonra ilk kez yaptım... gerçekten zormuş;

aramızdaki mesafeler uzadı dedim, ben gelirim dedi..
    şimdi öyle söylüyorsun, iki gün sonra yağmur çamurda yine gelmeyeceksin dedim, sustu..

artık katlanamıyorum dedim, ben elimden geleni yaparım dedi.. ya şimdiye kadar niye yapmadın? dedim, sustu...

uzatmayalım dedim, yeni bir yıl, yeni umutlar.. ikimize de yenilik iyi gelecek dedim. tamam dedi.. sustu..

usulca çıktım kapıdan. dışarısı soğuktu.. paltomun önünü kapattım, bir sigara yaktım..
    yeni bir muhasebeci bulmalıydım...
  • sıkıntı. her iki taraf için de öyle. keşke hiç olmasa ayrılıklar falan, nasıl başladıysa her şey öyle gitse. her şey ama; hep ailemizin yanında kalsak, tek bir kişiyi sevsek hep onunla olsak, tek bir işimiz olsa hep ona gidip çok keyif alsak falan vb. ama değişmeyen tek şey değişimdir değil mi maalesef. ve bu değişimlerden birinin şartı da ayrılık konuşmasıdır maalesef mecburen, allah sabır versin yapana da yapılana da..
  • facebook üzerinden mesaj atarak orospu çocukluğu haline getirilmemesi gerekendir.
  • erkek- neden bana mektup yaziyorsun ki?
    kadin- cunku sana kizgin, daha cok kirginim.
    erkek- ne yani bu eve bir daha gelmeyecek misin?
    kadin- evet, gelmeyecegim.

erkek sinirlenir kalkar gider, kadin sakince sabah olmasini bekler, uyur ve uyaninca o da gider.

sahiden ayrilirken sefkat ve sabir sahibi olan, artik asik olmayan taraf midir?
  • sms ya da msn ile bitmemesi gereken şeydir. ayrılacaklara söyliyim burdan. eğer siz de "onu üzmek isteeaamıyooouuurummm" diyenlerdenseniz, inan ki yüzüne söyleyin.
    adam gibi söyleyin. neyse ne onu söyleyin. neyin ne olduğunu bilsin. ona göre acı çekeceği zamanı azaltın.
    belirsizlik ile bırakmayın hiç bir şeyi.
    asıl canı acıtan ve süreci uzatan o.

edit : mail yolu da kabul edilmiyor anasını satıyım.
  • hayatımda susmadan yaptığım 2.5 saatlik tek konuşmaydı, ne dolmuşsam arkadaş, ama ağzımdan çıkanları duyunca ben bile şok geçiriyordum meğer ben hep susmuşum dedirten bir ilişkiymiş kangrenmişiz.
  • planlarsın fakat plansız gelişir.
    girişin yerini sonuç alır .
    gelişme ortada piç gibi kalır.
    giriş ise olay yerine hiç gelmemiş gibi davranır. bi çay içip kalkacaktır.

örneğin;

ayrılalım. arkadaş falan da kalmayalım .(sonuç)

yani kol saatlerin çok güzel , iyi bi insansın da, ekmek almaya gidişini asla unutmıycam, belki düğününe gelirim ilerde, dolapta 3 günlük yemek var, otomotik ödemede değilmiş faturalar bankadan aradılar bugün. dedim ya gömleklerini çok seviyorum hala. arnavut ciğeri yaparken zarları almak lazımmış.neyse. (gelişme)

çay bana..(giriş)
hesabın var mı? giriş yap