şükela:  tümü | bugün
  • kalbimin bir yerinde büyük bir kırılma oldu. bir çarpışma ile değil, bir sarsıntıda devrilerek de değil, durup dururken, delirerek. kimseler dokunmadan sanki. üflemeden. öylece.?neyin kırıldığını, nedenini, nasılını bilmiyorum henüz. bildiğim tek şey, kırılan her neyse çok keskin. düştüğü yere saplanıyor her parça. zayiat haddinden fazla.?süpürgeyi çıkarıp seyrediyorum iki gündür. oysa her şey yolunda. sobanın önünde uyuyan bir kediyle. sonbaharın şiddetiyle. yünlü çoraplarım ve güzel şarkılarıyla radyonun. koltuğun kolunda duran kitaplarla ve ağrımayan başımla. yüzümün rengiyle. kanıyla. her şey yolunda ama bir şey kırıldı. devam edemiyorum. hareket edemiyorum. süpürgeyi seyrediyorum. zail bir durum değil bu. böyle gidecek. öyle geliyor bana.?geçip giden bir mevsimin ayakları altında ezilmiş gibiyim. o gitmiş. ben sere serpe. ben dümdüz. toprakla ha?r. ha?yetle ağzı açık suratım.?bir şey kırıldı. bir şey kırıldı sadece fakat nasılsa her şey darmadağın. toparlamayacağım. toparlanamayacağım.?ellerin varsa sen. ellerin olsun lütfen.
  • bir sonbahar akşamıydı. acı haberi whatsapp'tan aldım. sonbahar yaprakları gibi düştüğümü hatırlıyorum. peşpeşe 20 sigara içtim, dolapta kalan rakıyı alıp balkona çıktım. gece olanca ağırlığı ile üzerime çökmüştü. sis basmış, yağmur çiseliyor, uzakta köpekler uluyor, bir zombiler eksikti. rakıyı fondip yaptım, boşalan şişeyi aşağıda konteynere tünemiş kediye fırlattım. kedi mauwww diye bağırarak uzaklaşırken derdime ortak olmuş gibiydi, bu beni biraz rahatlattı.

sonra benden neden ayrıldığını düşünmeye başladım. evet, başka kadınlarla düşüp kalkıyordum, ona değer vermiyordum, kaba saba davranıyordum, içkili olmadığım gün yoktu ama bunlar ayrılmasına sebep miydi? haksızlığa uğradığımı hissediyordum.

aynanın karşısına geçtim. tipsizin tekiydim. bodur da sayılırdım evet. saçlarım da epey dökülmüştü. kalanlar da haftada bir duşa giriyor olmam sebebi ile tiftiklenmişti. elbiselerim zevksiz ve kir pasak içerisindeydi, neticede bekar bir insandım o kadar olacaktı. ama her şey dış görünüş demek değildi. işsiz olmam, geleceğe dair hiç bir planımın olmaması, sabahlara kadar içip sıçıp akşama kadar yatıyor olmam ne ifade ederdi? benim gibi olan başka insanlar yok muydu sanki? çok kırılmıştım ve gururum incinmişti. sonra bu başlığı görüp yazmaya başladım. bitince ben de süpürgeyi seyretmeye başlayacağım. bana geri dönmezse kesin nazara gelmişimdir, gidip kurşun döktüreceğim.
  • unutmaya karar verdim, çünkü ölünce zaten her şeyi unutacağız.