şükela:  tümü | bugün
  • ayrılıgın ardından hayata kalender bir yaklaşımı içeren sözleri içeren şarkıdır.çok da güzel adamın bogazını düyümleyen bir ezgisiyle de tam bir hüzün estirir. ezgiyle birlikte herşeyin ardından hafif bir tebessüm ile de ama olsun acılar adam eder adımı be dedirtir. hayata başkardırmanın netice vermedigini, kabullenmek gerektigini anlatır. napalım hayat gülmeyecek, bari onla yaşayalım, biraz rakı biraz acı idare ediyoz işte, ne haddine fazlasını istemek, güzellikler anılarda kaldı ayrılıgın treni durmaz artık döndümüydü tekerleri.
  • o durmaz denilen ayrılık treni durur belki
    durur ama, tekerleklerin altında bırakırsın
    ya kolunu, ya elini
  • gurbet denen meretin sahici oldugunu hatirlatan, ezginin gunluk saptamasi.
    hayatin dogal ritmi de olabilir bu*, henuz yeterli veri toplamis degilim, ancak veri niceliginden bagimsiz olarak can yaktigi dogrudur. kimseye tavsiye etmem.
  • acılar adam eder adamı dedikten sonra pek de üstüne birşey denmeyecek şarki.
  • sevgiliden kalkar, göte girer...
  • ...biraz acı, biraz rakı,
    biraz hüzün, biraz üzüm...

fonda da bu şarkı,
    ...deli eder insanı...
  • gece gece beni efkardan efkara sürükleyen şarkı. umutsuzlukla başlıyor şarkı. acıların fazlalığından mıdır rakının etkisi midir bilinmez sonunda "ama olsun acılar adam eder adamı." diyor şarkı sen de onunla birlikte "evet, acılar beni olgunlaştırdı, ben neleri atlattım, bu da geçecek." diyorsun. ister züğürt tesellisi olsun ister gerçek. iyi geliyor kısacası.
  • tuhaf bir cazibesi olan şarkı. beste-güfte pek uyumlu değil gibi, hatta zorlanmış bir şiir adaptasyonu gibi. ama arkadaş... sözlerin vuruculuğundan mıdır nedir, aklımdan çıkmıyor sürekli kafamda yankılanıyor... aklına düştü müydü adamın taağamına koyuyor böyle; adam ediyor adamı. yok tabii durup dururken değil elbette...