şükela:  tümü | bugün
 • eğer bu olay söylenti haline gelirse, evlenmek isteyen hatunlar kısa sürede kapı önünde sıra oluşturacaktır.
 • kızın evlendiği kişi bir de sizin arkadaşınız olunca daha kötü koyuyor.
 • ayrilirken spin attiriyorsunuz, topac gibim. ondan oluyor.
 • uğraşıp uğraşıp açamadığınız kavanozu başkasına verdiğinizde tık diye açar ya, işte öyle bir şey.
 • iliskilerde sevgiliyi adam etme konusunda basarili bir is cikarildiginin gostergesidir.
 • ilginçtir.

  siz evlilik taraftarı birisiniz mesela, sevgiliniz değil. boşanmış bir ailenin çocuğu olabilir, evlilik kurumuna toptan karşı olabilir, 1 kişiyle evlenip 50 kişiyle muhatap olmak istemiyor olabilir, vs. sizi seviyor ama. ve hatta o kadar çok seviyor ki zamanla evlilik kavramı da kafasına yatmaya başlıyor. sırf sizinle olacağı için, sizinle yapılacak bir evlilik hepsinden farklı olacağı için, falan...

  gel gör ki ayrılıyorsunuz. hatta ayrılırken sevgiliniz için biraz da içiniz yanıyor. nihayetinde, onu, hayatında yeri olmayan bir kavramın güzelliğine inandırmış, hatta bunun gerçekleşeceği zamana dair hayaller kurdurtmuşsunuz. şimdi o kavramı tamamen söküp alıyorsunuz ya hayatından, dünyasını sonsuza dek sakatladığınızı düşünüp fazladan üzülüyorsunuz.

  hahayy! ne güçlü egonuz var sizin öyle kuzum!

  çünkü bir bakıyorsunuz ki üzüldüğünüze değmemiş. ikna kabiliyetiniz artık ne kadar güçlüyse, evlilik kavramının şahaneliğini (!) eski sevgilinin bilinçaltına öyle bir konuşlandırmışsınız ki yas süreci biter bitmez bulduğu yepisyeni sevgilisiyle evlilik planları yapmaya başlamış bile!

  ulan yalan mıydı o zaman o laflar; yok efendim "ben evliliğe inanmıyorum. evlilik aşkı öldürüyor. aşkımızı belediyeye mi tasdik ettiricez" vs. bahaneleri?

  bukowski olsaydı "söylediğim zaman yalan değildi" derdi herhalde...
 • insan ömrü sonsuza kadar sürmüyor. an itibariyle türkiye'de ortalama ömür 75 yıl.

  üniversite mezunu, evlenmek ve çocuk doğurmak isteyen bir kadın da genelde 25 ila 30 yaşları arasında evleniyor zaten. yani evlenmek için toplam 5 yılı var.

  e bu kadın senden ayrıldıktan kısa süre sonra evlenmesin de ne yapsın? ah bizim ilişkimiz süperdi, o yüzden en az 1 yıl başkasına bakmadan, 2 yıl da evlenmeden bekleyeyim mi desin?

  son 10 yılda, evlenmek isteyen kadını aşağılamaya doyamadı millet. hırsız, katil bu kadar sıkça yerilmiyor muhtemelen.

  - ay duydun mu, aynur mehmet'i evlenmeye zorluyormuş.

  lan aynur dediğin 15 değil 28 yaşında, işi gücü olan hatun. evlenmek, aile kurmak istiyor. bunun için de çok zamanı kalmamış zaten. o dönemde yanında olan erkek arkadaşıyla evlenmeyi istemeyecek de görücü usulüyle mi evlenecek? o mehmet denen hıyar, sevgilisinin evlenmek istediğini bilmiyor mu? n'oluyoruz lan?

  dangalaklar sizi.