şükela:  tümü | bugün
 • cikan veya sevi$en ciftlerin (ya da her ne ise i$te), ayrilma konusunu konu$mak, hesapla$mak ya da fiilen ayrilmak icin biraraya gelmeleri.
  verilen randevunun amacinin her iki tarafca da hissedilmesi onemlidir. yoksa bir tarafa ayip olur, yazik olur.
 • -alo nasılsın?
  -iyiyim aşkım bitanem
  -seninle bi yerlerde buluşup konuşablir miyiz!!
  -okul vardı bitanem, canım
  -konuşmam lazım buluşalım
  şeklinde başlayan ve ayrılıkla sonuçlanan süreçte bir adım.
 • bu gece son
  biraz sonra bu kapidan son kez cikip yine kendimi vuracagim yollara
  kim bilir kac kere islanacak yuzum
  elimi tut, dusman olma
  ne olur parca parca olmasin icimiz..
  mutlu ol, iyi bak kendine
  ne olur gozum arkada kalmasin
  uzun uzun seneler var onunde
  gun gelir sevgilim aciya ali$irsin
  ali$irsin..
 • ayrılmayı isteyen taraf için işkencedir. hele bi de karşı taraf ağlarsa, sızlarsa, kendini bir pislik gibi hissedebilir. o yüzden terketmeler telefonda yapılmalı, buluşup bu konuyu konuşalım istekleri ise reddedilmelidir.
 • bulusma yerine gidip gercekle yuzlesene kadar insanin ayrilma eyleminin ciddiyetine inanmadigi, gidip agzinin payini alinca arkasina bakmadan kacma istegi olusturan eylem.
 • ikiye ayrılır...ya iki taraf ta biliyodur bu işin biteceğini ya da sadece biri biliyodur.
  biri biliyosa söylemekte bi hayli zorlanır.hatta o ana kadar hiçbişey yokmuş gibi davranır.ama ikisi birden biliyosa zaten sinirler gergindir.şipşak halledilir olay oracıkta.sonra da herkes kendi yolunaaa...
 • ayrılma olayını önceden sezinlediğim* için yapmadığım, yapmayacağım* olay.
 • "ne konuşacağiz?" sorusuna israrci bir şekilde cevap gelmemesinden bellidir bu görüşmelerin temasi...
 • iki tarafın da aklında buluşma anında ayrılmak yokken randevu bittiğinde ayrılırlarsa çok daha can yakıcı hal alan olay.son derece normal ve romantik başlayan konuşma bir noktadan sonra nasıl olduğu anlaşılmadan oldukça hayati konulara kayar.edilen bazı sözlerden sonra ayrılığa koşar adım gidildiği açıkça anlaşıldığından iki taraf da içinde kalacağını,bunu şu anda söylemezse ebediyen içinde yara olacağını hissettiği şeyleri sayıp dökmeye başlar,ipler tamamen kopar.burada kullanılan uslup değişkendir.yumuşak ama iğneleyici bir uslupla aklındakileri bir bir söyleyen ve `beni unutma` kalıbıyla konuşmayı bitiren çiftler olduğu gibi,konuşmayı reha muhtarla ateş hattına çevirip bağıra çağıra ayrılanlar da vardır.son sözü söyleme gayreti konuşmanın son bölümüne damgasını vurur.genelde bunu bayan arkadaş yapar,son sözü söylemek oldukça kadınca bir harekettir çünkü.çoğu zaman bu ayrılma buluşması son sahne değildir ve daha sonraki gelişmeler için belirleyici niteliktedir.sakin,kararlı ve dikkatli konuşmak gerekir.