• prost'un net bir farkla önde olduğu versus.
  • senna der geçerim. hey gidi formula bir zamanlar gerçekten araba yarışı yapılan bir organizasyondu.
  • --- spoiler ---

dua etsinler max ile ayni dönemde yarışımıyorlar. max paçavra ederdi onları
    --- spoiler ---

bilmediğin konularda atıp tutmak iyi bir şey değil.

senna ile prost, ayaklarına hamak kurup max'ı sallayarak yarışabilirlerdi.

aynı dönem değil, aynı araçlar değil, aynı pistler değil. daha doğrusu pistlerin adları hep aynı ama çok fazla revizyon geçirdiler özellikle güvenlik için.

şimdi araçlar neredeyse tamamen aerodinamik yol tutuşa bağlılar.

o zamanlar neredeyse tamamen mekanik yok tutuşa bağlılardı.

şimdiki araçlar video oyununa döndü iyice. direksiyonun üzerinde bin tane düğme, switch, vites falan varken o zamanlarda direksiyon yuvarlak ve sadece aracı döndürmeye yarayan bir nesne idi. vites hala aşağıda topuzlu vites koluyla değiştiriliyordu.

max daha dünyada yokken senna'nın attığı şu turu izle, bir daha konuşalım.
  • senna vs prost + ballestre denmesi gereken karşılaştırma. prost ve arkasındaki fransız lobisi, senna'dan bir şampiyonluk çalmıştır.
  • bir sporcu skoruyla,şampiyonluğuyla hatırlanıyorsa efsanedir, prost gibi.

fakat bir sporcu ,skordan,şampiyonluktan öte; pistin ortasında canını tehlikeye atıp başka bir f1 pilotunun hayatını kurtararak hatırlanıyorsa efsane ötesidir, ayrton senna gibi.
  • ilginç bir versus.

https://youtu.be/0l-i6olesd4
  • dua etsinler max ile ayni dönemde yarışımıyorlar. max paçavra ederdi onları
  • sanırım bu soruyu prost’a bile sorsanız senna der zira prost’un williams renault dan emekli olma sebebi de senna ile rekabet etmek istememesidir.
  • prost alması gereken puanı alınca kasmayan pilot, senna ise monaco gibi bir pistte ikinciye 48 saniye fark atmışken takımdan yavaşla artık denildiği halde daha da hızlanmasıdır. o tutkuyu kimsede görmedim ben ayrıca insani yönünü hiç girmiyorum bile.
  • prost pragmatik ve realist bir adamdır , futbolun diego simeone si , basketin gregg popovich i dir. o sene baktı şampiyonluk gelecek gibi değil bütün gücünü o sezona vermez , geleceğin temellerini atar anında.. benim hayat tarzıma daha uygun ve gerçekten değeri çok bilinmeyen bir adamdır.

senna ise tartışmasız en cesur , en hızlı ve en yakışıklı f1 pilotudur . karizması ve sürüş yetenekleri ile pazarlanması daha kolay bir sporcudur , ronaldo ve messi karşılaştırması gibi aslında boy , pos ve tip ile daha fazla değer gören para kazanan , instagram da takipçisi olan ronaldo dur. bununla birlikte bu versusta ikisininde futboluna bok atılamaz en iyi 2 topçudur sonuçta 21.yy ın.

aynı şeyi başlıkta ki versus içinde söylemeliyiz ben dahil hemen hemen herkes senna diyecektir çünkü tarzı ve halkından yana olması ve bizlerinde brezilyalı topçulara olan hayranlığımız gibi brezilyalıları sevmemizinde etkisi ile 1 2 adım önde tamamlayacaktır bununla birlikte gerçek şudur 2 side efsanedir..
hesabın var mı? giriş yap