• çocukken ağzımıza dolanan, bazen de ara ara beynimin içinde çalan bir şarkı. nasıl bir etki bıraktıysa artık. "ayşa ayşa duy sesimiiii"

şarkıyı söyleyen adamın bir gün bulduğu yeni bir yöntemle dünya tıp tarihine geçecek bir profesör olacağını kim bilebilirdi ki? (bkz: mehmet mutaf)

biz şarkıyı da ve en son gördüğümüz haliyle şarkıcıya da çok beğendik. doktor bilal ve ferhat göçer'den de yeni ataklar bekliyoruz. *
  • efsane şarkı. kaç senelik şarkının türkçe versiyonunun sözlerini yazan olmamış. kınıyorum.

kimse bilmez halimi, hali pür melalimi
    vurgun yemiş yüreğim, kaybettim son çaremi
    duymaz kimse sesimi, sesimi nefesimi
    küle dönmüş yüreğim, yakmaz ateşler beni

mühür vurdu gönlüme, dua oldu dilime
    bu hasret akla ziyan
    dayan yüreğim dayan!

ayşa ayşa duy sesimi
    ayşa ayşa gör halimi
    ayşa ayşa sebebimsin ooff
    ayşa ayşa gidenimsinn

uzak tutma benden sevgiyi
    kara sevdalıyım deliyim
    ahh o gözler güneş söndüren
    gidişi beni aahhh öldüren

ayşa ayşa duy sesimi
    ayşa ayşa gör halimi
    dayanamam buna ooooffff
    yokluğuna alışamam
    duman olsam savrulsam
    yüreğime anlatamam
    içimde sancısı
    dinmiyor acısı
    dayan yüreğim dayan!

şimdi ayşa sen nerdesin?
    söyle hangi yerdesin?
    benide al razı yürek
    sensiz dünya ne gerek!
    oooofffff
    ayşa ayşa sebebimsin
    ayşa ayşa gör halimi
    ayşa ayşa gidenimsin
    ayşa ayşa duy sesimi
    ayşa ayşa uyan uyan!
    ayşa ayşa ayşa ayşa...
  • mehmet mutaf in meshur parcasinin adi.
  • 1997 senesinde yazın pek bir meşhurdu bu parça. doğuş da o zamanlar çıkmıştı ortaya. hey gidi günler.
  • zamanında oldukça ünlü olan parça.
    ilginç olan fransızcası da buralarda aynı derece de sevilirdi.
    (bkz: ipek tanrıyar)
  • orijinal ismi asha olan, jeneriğinden itibaren buram buram katalunya kokan çizgi film. internet üzerinde trt çocuğun yayınladığı sadece 4 bölümü görebildim. farklılıklara tahammül edemeyen bir topluluk olarak tüm türklerin, özellikle de muhafazakar kesimin mutlaka izlemesi gereken, çok kültürlülük ne demekmiş bir daha düşünmeleri konusunda onları dürtecek nitelikte eğitsem bir çizgi film.
    bugün trt çocuk'un yayın akışına baktığımda yayınlanma günü ve saatleri boştu. orijinal sitesine baktığımda 52 bölüm olduğunu görüyorum. anaokulum olsa ve hatta ilkokulun 1. kademesinde mutlaka her hafta 1 bölüm izletirdim çocuklara.

orijinal sayfası için şuraya bakabilirsiniz...
  • izmir-kemeraltı abacıoğlu hanı içinde bulunan pek lezzetli yemekleri olan mekan. ayrıca michelin yıldızı varmış, tam anlamıyla anne yemekleri yapıyorlar. öğle yemeklerine denk geldiğimden pek kalabalık oluyor tek sıkıntısı bu diyebilirim. mekan küçük ve samimi bir atmosferi var, fiyatlarda uygun. seviyoruz böyle mekanları.
  • anadolu' da bir çok köyde, "ayşe" ismin böyle telafuz edilir.
hesabın var mı? giriş yap