şükela:  tümü | bugün
 • öncelikle,

  (bkz: 29 kasım 2016 adana öğrenci yurdu yangını)

  ayşe arman'ın adana'da yanarak ölen 11 kuran kursu öğrencisinin davasına bakan avukatlardan biriyle yaptığı röportajı içeren bizim satılık cenazemiz yok başlıklı yazısıdır.

  yazının içeriğinden ailelerin para almadıklarını, hesap numaralarının ele geçirilerek istekleri dışında para yatırıldığını, yanan binanın yıkıldığını ve daha bin türlü şerefsizliği, iğrençliği öğrenebiliyoruz. bu tür dini tandanslı yurtların çocuklar için ne kadar tehlikeli olduğunu herkes kafasına kazımalı ve geç de olsa bu yanlıştan dönülmelidir. yoksa böyle olaylar tekrar ve tekrar yaşanmaya devam edecek. yazık bu ülkenin evlatlarına.
 • islamcıların paçalarından akan iğrençliği bir kez daha yakından görebildiğimiz yazı.
  bir sürü çocuk öldü gitti gencecik yaşında, bunlar delil karartacağız diye yurdu yıkmışlar, ailelerin hesap bilgilerini izinsiz ele geçirip para yatırmışlar, mahkeme çıkışında çocuğunu kaybeden ailelere saldırmışlar şikayetçi oldular diye (şikayetçi olma sebebi de çocuklarının ölmesi).

  allah kimseyi islamcı ahlaksızlığıyla, pişkinliğiyle, ve terbiyesizliğiyle muhatap etmesin...
 • teknik olarak basit bir röportaj yazısı.

  içerik olarak adana'lıların soma'lılardan dirayetli durduğunu gösteren bir yazı.

  analiz etmek gerekirse; aldığım koku, devletlumuzun süleymancıları yalnız bıraktığı sonucunu veriyor.

  soma'daki gibi aksakallılar aile ziyareti yapmamış sanırsam. yurtta ölmek eğitimin fıtratında var cümlesi de duymadım.

  yargılama çapı genişletilmeli, aileler kesinlikle yargılanmalı. ailenin görevi çocuğuna eğitimi sağlamak zorunda olan devlete her ne şekilde olursa olsun baskı yapmak ve kamuoyu oluşturmaktır. ailenin görevi özellikle de kız çocuğunu ne üdüğü belirsiz bir takım adamların emir komutasına teslim etmemektir. devletin görevi, asıl görevi, öncelikli görevi devlet başına saray, istanbul denen bir ile havaalanı, tüp geçit, geçmeye zorlanacak üçüncü köprü yapmak değil, o çocuklara eğitim imkanı sağlamaktır. oraya öğretmen göndermek, okul inşa etmek, oradaki yaşam koşullarını düzgün hale getirmektir.

  bakın bir ekip kurun; inşaat mühendislerinden oluşan bir ekip kurun, ve istanbul'da son 10 yılda değiştirilen imar planlarından oluşan rantın rakamını çıkartın. bu o kadar da zor değil. 10 yılda nerede ne imar değişikliği yapılmış ilçe ilçe belirlenebilir. ve oluşan rantın %50'sini devletin hazinesine koyun. sonra da ülkenin bütün köylerini nüfus varlığıyla dizin ve her köye nüfusuna oranlı bu rantı aktarın...

  eğer köylü milletin efendisi olmazsa ondan sonra gelin yüzüme tükürün. bakın rantın %50'sini gene de yandaşlara aktarmayı opsiyon olarak size bırakıyorum.

  tükürüğünüzle yüzümü yıkamaya hazırım.