• murathan mungan'in yuksek topuklar romaninda feminist albay semsa, samandira semda diye tanimladigi feminist yazar.
  • feministler de yemek yapar diyen tahinli tavuk yetiştiricisi.
  • kendi cenahında aliya izzetbegoviç hakkında doğru düzgün tek bir yazı çıkmazken bir kadın duyarlığı ile hadiseye el atmış ve gazetem net adresinde en azından bir yazı yazmıştır.
  • özgür politika gazetesinde de yazmakta idi yakın zaman kadar. kürt hareketine yakındır ne alakaysa.
  • super bir sahsiyet.severek okudugum bir kadin kose yazari...
  • 1994 yılında parantez yayınlarından çalar saat diye bi kitabı çıkmış yazar.
  • 6 ekim 2004'te istanbul su kesintisi nedeniyle 15 yıl sonra berbere gidip saçına fön çektirmiş, ancak aynı gün yağan yağmur sebebiyle yazgısı üzerine düşünmeye başlamış kişi.
  • son yazısında sözlükteki kıçımın milliyetçileri'ne sağlam ayarı vermiş trend savar kişi. şunu anladım: artık "hadi canım, hadi güzelim" diyerek hadlerini bildiremiyoruz basın odaklarına. site mikrokozmosunda çeşitlilik kimseye yaramıyor. komünite olsun, toplumun aynası olsun diye arzulasam kahveye giderim. duzkan'ın eylemi filtrelenmiş bir sözlük özlemini hissettirdi bugün.

edit: duzkanın yabancı nik kullanımına işaret etmesi - her ne kadar başka bir istikamete sapsa da - tek yönlü bir kültür alışverişine sorgusuz süalsiz atılan kimi türk insanına işaret etmektedir. "yabancı nick kullandım, bana milliyetçi olamazsın dedi hahaha salak bu" derken hangi bulutun gölgesinde olduğunun ayırdına varamayan kişileri çoğumuzdan iyi görüyor olabilir. everything2'de 50 tane hüsamettin yok ki kardeşim. rica ediyorum, hem ağzınız laf yapar gibi takılıp hem de beşikten yemeyin.
  • http://www.gazetem.net/ayseduzkan.asp

link'te yazdigi yazida ek$i sozluk yazarlarina,yani bu durumda bizlere cogumuzun nick'leri ingilizce oldugu icin sozlukte bayrak olayi bir yana sirf laf sokmak icin sacma bir mantik kullanmi$,ama ki ayar verme yolunda ayar yemek gibi buyuk bir zaaf'ta bulunacagi aklina gelmemi$tir.

boyle bir ortamda sadece nicklerimiz ingilizce oldugu icin eger "kicimin milliyetcileri"sifatini bize yaki$tiriyosa,kendisi neden nick yerine "takma adlari" yada buna benzer bir kelime secmemi$tir?

ha eger o da kendisini onun deyimiyle "kicimin milliyetcileri" grubuna aliyorsa buna bir$ey diyemem..
  • butun dunyadan bin kusur kadinla birlikte bu yilki nobel baris odulune aday olmustur...
hesabın var mı? giriş yap