şükela:  tümü | bugün
  • boğaziçi mezunu. aynı zamanda şahika tekand'ın eski öğrencilerinden. sahnede izlenesi, sahne arkasında çalışılası yetenek. ha tabi aynı zamanda, derya köroğlu'nun biricik sevgilisi, karısı, hayat arkadaşı, stil danışmanı, kısacası herşeyidir. göbek adı gibi özgür, baba soyadı gibi kayadır. sağlam dost hayran kalınası şahsiyettir. sigaradan nefret eder. koç burcudur. seviyoruz, sayıyoruz kendisini.
  • "bu da bugün şuradaki taytlı fotoğrafım" ile ilginçlik sınırlarda gezinen insta kişisi de kendisi midir acep benzerlik mi?

çok güzel bir manzarayı çekecekken fotoya selfie gibi kafasını sokup görülebilir alanın %70'ini kaplamak, ve altına "mükemmel bir manzara" yazmak ne kafası yav? (ciddili soru, yeşillendirmeye açık)
    üşenmedim saydım gönderilen son 30 fotonun 25'i şahsi poz.

sözlüğe başlık ayrımı lazım mı? lazım.
  • çok fazla tatlı bir kadın çok..akıllı, cesur, entellektüel, yerinde duramayan ve ekstra güzel bir hanım ailecek seviyoruz vallahi..

kendime not:hal ve hareketleri 15 yıl sonraki ben, aynı şapşal kadın durumları..ayrıca çok genç kadın yahu!

sevgiler;)
  • eş durumundan "hayat boyu tatil" konseptiyle yasayan kadinlardan.
    zeki, entellektuel, akilli bir kadinin sabah yataktan kalkip pourover hazirladigi kahvesinin olmasini beklerken sarkilara manasiz mimiklerle klip cekip ayna onunde hani "kimse izlemiyormuscasina" dansetmesi, arada aglamasi, aglarken kendini izledigi snaplar falan atmasi. bilemiyorum. izliyor ve israrla da takip ediyorum ama yapma kizim, yapma evladim ya. bitmeyen tatil olarak yasadigi hayatini kiskanmakla beraber bir yerde offf yapma aysekiz diyorum. don't yani!
  • pinterest'e girip yaptığı, başkalarının 1500 kere yapıp paylaştığı tarifleri kendine özgün olduğunu iddia eden kişi. bir de video çekip şarkılar söyleyip ağlıyor, ağlarken kendini çekiyor, ertesi günü de dans ediyor saçma sapan. çirkin, sempatik ve samimiyet yoksunu. üstüne üstlük itici ve taklitçi
  • sürekli bir şeyler sorulan kadın.

bahsetmek istediği her detaydan "bıdıyı sormuşsununuz" diye bahsediyor. bu kalıbı bugüne kadar en çok kullanan güruh bile artık bu kalıpla dalga geçerken bunu yapıyor üstelik. ki paylaşım altlarında nedense çok yorum yok ama her şeyi o kadar çok soruluyor ki! herkes de dmden soruyor ilginçtir haha

ayrıca kendini naif, kibar, samimi lanse ediyor ama en ufak olumsuzlukta içinden saç baş yolmaya hazır bir şey çıkıyor.

takipçilerine karşı da çok ukala. "o yüzünü tüylendirir diyosunuz ama yediğiniz börekler pastalar nolcak o umrunuzda değil" gibi bir şey demişti snapchatte. o günden itibaren kendisine asla saygı duymuyorum. yüzü tüylendirdiği bilinen bir şeyin öyle olup olmadığını sordu diye kimseye böyle bir şey denmez. ukalalık!

"cildine napıyorsun ne güzel diyorsunuz ama onca anlattığım şeylerin böyle yansıyacağını düşünemiyosunuz" da demişti yine snapchatte. pardon? bu ne ukalalık aklım almıyor! gerizekalıyız biz ne de olsa, nasıl düşünelim yahu!

zaten büyük bir özgüvenle bilmediği şeyleri biliyormuş gibi anlatıyor. anlattığı bilgiler başkalarından çalıntı, fikirleri çalıntı. bilgiler nasıl çalıntı olur; 2 satır kitap, makale vs okumadan başkasının özet bilgilerini biliyormuş, çok araştırmış, öğrenmiş gibi satarak. kendini bu konularda bilgili göstererek. yeni takibe başlayan biri bunları göremez ama biraz takip edince, bilgileri çaldığı kişileri de takip edince zaten görüyorsunuz olanı biteni.

takdir ettiği biri naparsa, aynı gün bile aynılarını yapıyor.

niye takip ediyorsun derseniz; başlarda duyduğum saygı ve sevginin hatrına, samimi bulmamın hatrına hala şans veriyorum içimden.

ama her geçen gün başkalarında gördüğüm her şeyi gördüğüm an, o ukalalıkları, takipçilerini ezmeleri, popüler olmaya ve kendini ayrı tuttuğu o beslenme topluluğuna sokma çabalarından sonra yeter artık dedim.

bunlar da içimde kalmasın.

ha dm atıp konuşmaya da çalışabilirdim ama geçenlerde instagramda yas tutup, hikayede dans etmesini dmden eleştiren birini afişe edip kaba cevaplarını gösterdikten sonra buna da tenezzül etmenin anlamı olmadığını fark ettim.

kimlik bulma çabanda başarılar ayşe kız
  • aynada kaslarina bakip hallenirken instagramda da paylasip kendini bir kere daha tatmin eden instagram unlusu.
  • dünyanın en gereksiz insanıdır.

özentidir, taklitçidir, kendini "it girl" olarak benimsetmeye çalışır. sürekli birilerine özenir, onların aynısı şeyler yapmaya çalışır, üzerine iki beden büyük gelince ve farkedilince o kişiye nefret duyar. kendi kimliği olmayınca sürekli kimlik değiştiriyor hanım kızımız, bir dönem çalıntı bilgilerle her gün alkol tüketen bir beslenme uzmanı, bir dönem instagramda yarıştığı kendinden 10 yaş küçük kıza özenticilikle raw beslenmeci (hikayesinde kıza sabah akşam laf sokar ama o kadar eziktir ki bunu isim vermeden yapar ve takip etmeyi de sürdürür), azıcık yogini, sürekli ağlaktır.

instagram hiakyelerindeki danslarıyla, kendine hallenmesiyle açlığını gözler önüne sererken başkası adına utanmamızı sağlar, kocasını yolcu ederken malzeme olsun diye ağlamasını kameraya çeker. (koca) parasını bastırıp miami'de raw beslenme üzerine okur, gören de mit de fizik okuyor sanar, yorgunluktan bayılır tabak süslerken. sürekli bi harika işler var süper planlar, çok heyecanlıyım bilmem ne diye zırvalar ama günün sonunda yine ortada bir şey yoktur.

ilk takip ettiğinde tatli enerjik ve doğal gelir, sonrasında ne kadar samimiyetsiz ve çıkarcı, birilerinin çakmasi yani doğallıktan kmlerce uzak oldugunu anlarsınız. yaşı geçmektedir ve hala bir baltaya sap olamadığının acelesinden mi nedir, aslında tek amacı herhangi bir sertifika alip bu mecradan para kazanmaktır.

amerikan bağımsızlık günü 4 temmuzu sanki devrimmişçesine "güneşe çevirelim bu karanlık günleri" diye kutlar, aynı ayşe kız küba'ya gittiğinde dedesi castro'nun yoldaşıymış gibi davranır ama, hiçbir şey bilmediğinden ufak bir taklitle her yere ayak uydurur. bu bilinçsizlikle bir de kitap yazmaya soyunmuştur, satın alanın aklından şuphe edilesidir. üzerinde et yok diye kendini kaslı sanar, dergilerden taklidi kadarıyla giyindiklerini cool zanneder, bu ay vegan, geçen ay sense8 teki sun bak sanıyordu kendini, ondan bir ay önce instagramdaki personal trainer lara zarf atıyordu, gelecek ay kimi taklit eder bilemiyoruz, merakla ve acıyarak izlemedeyiz ayşe kızımızı. hala ayamamış olanlara da sabır diliyoruz.
  • derya köroğlu'nun eşi olduğunu öğrenerek ufak çapta bir şok yaşadığım kadın. instagramda zırt pırt karşıma çıkmasından mütevellit şöyle bir bakıp, artık her gün gördüğümüz yapaylıkta çığır açmış bir instagram fenomeni zannetmiştim ki kısmen de haklı çıktım sanırım.
  • ben kadını bildiğin kombucha snapleri için takibe aldım hay allahım aylardır bekliyorum tık yok; onun yerine sürekli slow juicer ya da dehidratör aldırmak istercesine herkese şiddetle tavsiye ediyordu şimdi bıraktı :d
    tamam kadının aldırma gibi bir derdi yok biliyorum; çünkü bazı insanlar çok sevdiği şeyleri sürekli anlatma hatta abartarak anlatma şeklinde paylaşma isteği duyabilirler bunu da gayet insanı ve makul görüyorum. ama takip takip nereye kadar; sürekli tarif gelecek diye bekliyom "devamı atölyede" konsepti çıkıyor mal gibi kalıyorum. tamam arada tarif de veriyor hakkını yemeyelim ama çok nadir afagshhs. hele bir de meşhur kaş dansı var; off dayanamıyorum artık hani bazı insanların hallerine gıcık kaparsınız ama takipten de çıkaramazsınız tuhaf bir haller olur ya; o işte benim için ayşe köroğlu. çünkü bazı paylaşımları ilginç geliyor yani bu %30'luk kısmı; ama geri kalan %70 lik kısımda ilginç bir şekilde beni sinir ediyor. yine de iyi kadın kendi halinde takılan bir insan ve kimseye zararı, nefreti yok. gıcık kapsam da seviyom galiba.