şükela:  tümü | bugün
 • marmara üniversitesi'nde ceza muhakemesi hukuku hocası doçent.

  polis vazife ve selahiyetleri konusunda aşmış biridir. şehir şehir gezmiş, polislere bu konuda eğitimler vermiştir.

  televizyonlarda da zaman zaman programlara çıkar. en son kanaltürk'te gördüm. 1 mayıs'ta polisin kullandığı gücün orantılı olup olmadığını, hiç siyasete bulaşmadan anlatmıştı. bir elinde pvsk , bir elinde cmk sorun anlatsın.

  anlatır, hatta çok anlatır. ara ara aklınız başka yerlere giderken onun hala nasıl olabiliyor da konsantresini hiç bozmadan, hiç başka bir konuya dalmadan düz bir doğrultuda ilerlediğine hayret edersiniz.

  derste uyursunuz, uyanırsınız o hala''gece vakti arama yapılamaz, ama istisnaları vardır...''diye anlatıyordur.

  anlattıklarını defterinize not alırken bir noktadan sonra koparsınız ve,iki dağ ortasından bir göl çizerken o hala''hakim kararı olmadan evde arama ve elkoyma yapılamaz...''diyordur.

  arkadaşınıza''bugün yemekte ne var biliyor musun?''diye sorarsınız, sonra birbirinize o yemeği sevip sevmediğinizi söylerken o hala''gözaltına alma cumhuriyet savcısının kararı ile olur...''diyordur.

  edit: prof olmuş diyollar.hayırlı olsun.

  edit 2015: bahçeşehir üniversitesi dekanı olup medipol'de de derse girmekteymiş. (bilgi için kendininpatronu 'na teşekkürler)
 • (bkz: bahcesehir universitesi) nde ceza ozel hukumler adlı derse girmekte olan yumusak gorunuslu bir hocadır kendisi. dersini çok güzel anlatır, kolay kolay sıkılmazsınız. ancak sınavlar ve kağıtları değerlendirme şekli dersleri kadar guzel değildir.
 • marmara üniversitesi hukuk fakültesi'nden ayrılmıştır.evvelden yarı zamanlı görev yaptığı bahçeşehir üniversitesi'ne kesin geçiş yapmıştır.
  ayrıca (bkz: kesin dönüş)*
 • tatlı sert'lerdendir.
  çok bilgili ve inanılmaz kültürlüdür.
  dediğini dinletir, anlattığına inandırır.
  karşınızda "bu böyle olur" diyorsa "hmm acaba?" demezsiniz, güven verir çünkü. güçlüdür.
  inanmadığı şeyi söylemez/savunmaz, yalan atmaz, dolambaç yapmaz, kıvırmaz. dürüsttür.
  ileri görüşlü ve mantıklıdır, boşa kürek sallamaz. gerçekçidir.
  örnek alınası yegane "insan"lardandır.
 • polis vazife ve salahiyet kanunu hakkında polis akademisi'nde ders veren, konusunda gayet objektif, ceza hukuku profesörü. ayrıca harp akademileri bünyesinde de uluslararası ceza mahkemesi ve roma statüsü hakkında da dersler vermektedir.

  bir insana ceza hukukunu sevdirebilen ender insanlardandır.

  edit: sadece ceza hukuku yazmışım, bir insana hukuku sevdirebilen ender insanlardandır. doktora ile birlikte aynı anda yeni bir hukuk lisansı yapma azmi vermiştir bir öğrencisine.
 • an itibariıyle bahçeşehir üniversitesi hukuk fakütesi dekanıdır .
 • kimse yazmamış görüp görebileceğiniz en güzel hukukçudur. bu yaşında bu kadar güzel iken gençliği nasıldı kim bilir.
 • iyi ve vicdanlı bir insan, çalışkan ve başarılı bir hocadır. severiz. ders anlatımı, mütevazi ve dostane tavrı, gençlere desteği, yönetici olarak adaletli olması olumlu özellikleridir. efsanevi kunter - yenisey - nuhoğlu "bir muhakeme hukuku dalı olarak ceza muhakemesi hukuku" kitabı vazgeçilmezdir.
 • ceza muhakemesi hukuku kitabının üçüncü baskısında pek çok hata bulunmaktadır.

  aynı paragrafın başka sayfalara aynen kopyalandığı yerler var.

  anlatım zayıf; anlamsal bütünlük yok. daha ziyade bilgiler alt alta dizilmiş gibi.