şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kendine "uzay mimarı" demiş, sağlam bir pr'la bilim kadını adayı filan olmuş, ne bir makalesine, ne bir uzay projesine rastlayabildiğim kişi.

  edit: keşkeli meşkeli entry girmeye gelip, paylaştığı şeyin basit bir bildiri özeti olduğunu ve o özetin sunulduğu toplantının da gerçekleşmediğini bilmeyen var kardeşlerim. bi arkadaşı filan olsa gerek. ya bilmiyor ya da biliyor ama bizi yiyecek filan sanıyor. (uzay kızı ne lan?)
 • kendisi bir uzay kızıdır; mutlu yıllar uzay kızı, keşke herkes senin gibi olsa da kimse bizi beğenmese http://adsabs.harvard.edu/abs/2016cosp...41e1474o
 • kendisi doğa insan çevre ve çocuk sevgisi olan bir tasarımcıdır.
  sevgililer günün kutlu olsun. :)
  https://youtu.be/9pd_w_rxvmq
 • yeni nesil serkan anılır.

  bakalım tevfik uyar'ın sorularına ne cevap verecek.
 • üniversite üniversite gezerek anlattığı "uzay mimarisi" alanındaki hiçbir çalışmasına, aldığını söylediği ödüllere, yaptığını söylediği bilimsel konferanslara ulaşılamayan; bu konularda soru sorulduğunda ise cevap vermeyen biri.

  bu arada çağırıldığı (ya da gittiği) üniversitelerdeki sunularında çalışmalarını değil, yukarıda bahsedilen başarılarını "nasıl gerçekleştirdiğine" yönelik motivasyon konuşmaları yapıyor.
 • derinden geliyor. tüm medyayı, tedx'i, her yeri dolaştıktan sonra sözlük gündemine düşecektir. vaziyet alın bekleyin.

  ünlü türk bilim insanları listesine dördüncü sıradan girmiştir.

  1. ilk türk uzay asansörcüsü serkan anılır
  2. ilk türk astronot halil kayıkçı
  3. ünlü türk bilimadamı metin hara
  4. ilk türk uzay mimarı ayşe ören

  ne demiş gülben ergen; gerçeklerin er ya da geç bir gün ortaya çıkmak gibi kötü bir huyu vardır. https://www.instagram.com/…avwm/?taken-by=ayse.oren
 • monster notebook reklamıyla tanıyıp 'vay be!' dediğim biraz araştırınca fos biri olduğunu öğrendiğim kadın. ödül falan almış ama proje detayları verilmediği için bu kanıyı uyandırdı bende. web sitesinde paylaştığı köşe yazısı tadındaki makaleleri de çok kötü bir türkçe ile yazılmış.
 • hakkaten de kendisinin roportajini okuyunca diger unlu "uzay mimarimiz" serkan anilir adli beyfendinin akla gelmemesi olmaz. serkan anilir japon universitelerini dolandirmayi ve sahte tezle doktora yapmayi basarirken, bu babasinin piremsesi ablamiz yine de biraz daha kucuk atiyor gozukuyor.

  ben de gercekten su konuda bir calismaya katkida bulunan bir turk cikti zannettim: https://en.wikipedia.org/wiki/space_architecture
 • entryleri silinecek ünlülerde bu hafta. ben de ilk türk uzaylısı olarak başarılarının devamını diliyorum.
 • uzay mimarı olduğunu iddia eden bir garip kişi.
  elimizi atsak dolandırıcıya çarpıyoruz memlekette.
  sinirlendim editi: tabi bunun nedeni, kanımca, yalancıya gerekli yaptırımın uygulanmamasından kaynaklanıyor.
  ayrıca bu özgüvene de hastayım lan. bi bok değilsin ama uzay mimarıyım ben diye nice akademisyeni falan kandırıyorsun.