şükela:  tümü | bugün
  • bilkent iktisat'in 2011 phdli yepyeni hocasi. pennsylvania state university'de yapmis master-doktorasini. applied microeconometrics calisiyor. yalniz soyle bir sey var, kendisinin kadrosunun ne oldugu ile ilgili en ufak bir bilgiye ulasamiyorum. instructor mi yoksa asst. prof. mu merak ediyorum ama dort senelik asst. prof. olarak gelip burda instructor olan rahmi ilkilic, yok'ten docentlik aldiktan 7 sene sonra bilkent'te docent olan bilin hoca, elli senedir falan yar. doc. olan diger hocalari dusununce instructor'dir gibime geliyor ama ne yok'te, ne kataloglarda, ne stars'ta en ufak bilgi yok.

edit: emin hoca'nin soyledigine gore yeni phdli hocalar yayin yapana kadar instructor olarak gorunup, ilk yayini ile birlikte yar. doc. oluyormus. kamuoyunu aydinlatma gorevimi basariyla yerine getirdigime gore huzurla "evet boyle" butonuna basabilirim.
  • bilkent'te bu dönem* econ 203: microeconomic theory i dersini veren, aşırı derecede sevimli, böyle adeta bir very big cat olan hoca. öhöm, neyse, ben başka bir noktaya değineceğim asıl; 4 yıldır bilkent'teyim, onlarca hocadan ders aldım, aralarında ingilizcsi en akıcı olanıdır kendisi. bu konuda eleştirilebilecek tek yönü ders başına ortalama 250-300 kere "ok" diyor oluşu. ama hani konuşurken tıkanınca zikredilen türden bir "ok" değil bu, direkt nokta yerine kullanıyor enteresan bir şekilde.

böyle ölümüne gereksiz bir detayın ardından şunu söylemeliyim ki kendisi yeşil sahalarda görmek istediğimiz türden hocalardandır. müstakbel mühendis bilkentliler de hiç tereddüt etmeden kendisinin verdiği dersi sosyal seçmeli olarak alabilirler, "okeeğy"?
  • çocukluk arkadaşım, mütevazi kişilik. geçen sene amerika'dan güzel ülkemize geri dönmüş, çok da iyi etmiştir.
  • beni tanımadığı halde attığım bir maile uzunca cevap yazmış, odasına çağırmış ve hasta haliyle aklıma takılan soruları uzun uzun cevaplamıştır. gerçekten akademik başarısı yüksek dünya tatlısı pozitif bir insan.
  • inanılmaz tatlı bilkent üniversitesi hocası. yalnız sınavları o kadar zordur ki dersini a ve b + ile geçen öğrenci sayısı bir elin parmakları kadardır. sınavda yaptığınız her şeyin açıklamasını kağıda yazmanızı ister, yalnızca sonucu yazarsanız 0 puanı alır oturursunuz. bu yönüyle öğrenciye bir şeyleri neden yaptığını anlattırma çabasında olup takdirimizi kazansa da, midterm ve final sınavlarından önce öğrencilerinin kurdeşen dökmesine sebep olur.