şükela:  tümü | bugün
  • 21. yy türk rock müziğinin bizimle dalga geçmesinin bir sonucudur ayşe saran.
    klipleri, sesi, festivallerin ortasına ani inişi...
    işte öyle bir şey.

hani 90lar rock var ya hani şebnem ferah'ın o hırçın sesi , özlem tekin'in o duru, berrak sesi şimdilere gelelim ceylan ertem'in o buğulu sesi bunların hepsini düşünün şimdi seslerini, şarkılarını (özlem'in şarkılarının hepsini bilemediğim için mesela duvaksız gelin'i düşünün) bir de bu ablanın o sarışın hallerini düşünün. müzikte kaybolan o cılız sesini...
    vallahi bi festivale gitsem aha bu da yeni rockerımız ayşe deseler sebastian atımı getir der kaçarım o festivalden.
    neyseki dream tv mistik bir güç tarafından televizyonumdan silinmiş de görmüyorum bu ablayı.

ha dinleyen vardır mutlaka vardır onlara da saygılarımı iletiyorum. olabilir yani dinleyenler de çıkabilir ...

not: dış güzelliği ya da çirkinliği zerre önemsenmemiştir yukarıdaki cümlelerimde -ki ben zorla sarışın olanları sevmem- ama bu kadın güzel gibi de yani 10 üzerinden 7 yok 6.5 . ama müziği çirkin işte onu napacaz ?
  • konuşur gibi şarkı söyleyen, çocuk sesli kız. gotik mi olsa, alternatif mi, metal mi bir turlu karar verememiş sonunda araya birkaç tutamda elektronik efekt katıp, altyapıyla şarkıları kurtarma yolunu seçmiş. her fırsatta da hande yeneri hatırlatması sanki bir şeyleri zorluyormuş havası veriyor. iyi bi şeyler yapıyosan zaten ciddiye alınmak için eşin dostun adına gerek duymazsın. fotograflar iyi güzelde şarkılar tırt. guzel kız, hanım kız sen git dizi mizi yap.oh mis..
  • çiçeği burnunda şarkıcı, klibi de var.

ya arkadaş biz niye hep arak işlere imza atıyoruz?

ayrıca sesi güzel değil, güçsüz, müziğin içinde eriyip gidiyor.
    nakaratın arasında "kaybidicik bişiy yük" diye söz sokuşturmak da neymiş? hani herhangi bir şarkı çalar da müziğin üzerine götten uydurma sözlerle eşlik edilir ya, böyle çocuk gibi? hah! tam öyle olmuş.
  • çok kötü şarkı söylüyor. ya kimse bu kıza kötü şarkı söylediğini söylemiyor mu acaba. benim eskiden yoga yaptığım yerdeki hocamın kızı kendisi. yani babası fena adam değildir ama kızı neden bu işi yapıyor hala anlamadım. çünkü ben sesimi o şekilde kullanamasam -ki şu an kullanamıyorum gerçekten normalde potansiyelim iyi sayılır- ya şan derslerine asılırdım veya şarkı söylemeyi bırakır insanlara da acı çektirmezdim.

sesi de güçlü değil yani ders alsada o tarzda söylemesi zor yani gördüğüm kadarıyla bu kızın müzikal geleceği umutsuz vaka. yok ki şarkısının bestesi fena değil mesela o tür besteler yapabiliyorsa besteci olup şarkılarını başkasına verse, daha değerli bir insan olabilir. yoga hocamı severim ama şimdi adamla öyle çok samimi muhabbetimiz yok. adama da tutup senin kız neden şarkı söylüyor diyemiyorum. arkasından dedikodu yapmışım gibi olacak şimdi ama çekindim söylemeyi, ne yapayım. üstelik kaç yaşında kız yani babası ne yapsın o da var.

iyi niyetli bir kıza benziyor ama bu iş ona göre değil bence başka bir yeteneği üzerine gitsin ya da tarzını değiştirmesi gerek.

edit: seneler sonra şu yazdığım girdiyi okudum da ne salak saçma cümleler kurmuşum. ama cidden kızın sesi kötü arkadaş.
  • bu kadar iyi müzisyenle (bkz: fırat öz) (bkz: can yücel korkut) (bkz: özhan deneç) ancak bu kadar kötü müzik yapılabildiğinin kanıtı olan bayan.
  • onur akça ve arkadaşlarının önünde güçsüz sesiyle kaybolup gidiveriyor.
    şarkılar başladığında cayır cayır metal ama vokal girince o güçlü sound bir anda kediye dönüyor.

olmamış diyor, bu dediklerimi gözden geçirmesini diliyorum.
  • iyi müzik yapamayan, yapmacik gözüken kisidir. alakasiz insan ve tv kanallari ile meshur olma yolunda kendini kasan bir imaji vardir.
  • okan bayülgenin programlarından birinde gördüğümde bu kadar çok "ağbi ağbi" demeseydi keşke dedim. çok antipatik evlerden ırak diye düşünüp bunla ilgili bir şeyler karalamak için yola çıkarken durdum bir kez daha düşündüm.

etrafındakilere kıyasla ne kadar dogal davranıyor, normal bir yerde görüp gıcık olabileceginiz bir insan, birazcık da tahammül etmeye çalışınca,bazen tatlı bile gelmeye baslıyor diye kendimi ikna ettim. "içimizde hep gıcık oldugumuz biri gibi ve arada bir aşırı tatlı olmak" benim için bu kadar kafa açıçıymış.

not: denek yaklasık bir saattir gözlemlenmiştir.
  • sadece "yok ki" klibini izlediğim şahıs, iyi birisimidir şirinmidir nedir bilmem.

arkadaki ekip hayvan gibi sağlam, arka planda fırtına koparken önde görüntü ve ses kirliliği yapıyor. amaç ne anlamadım.

ekibe tek eleştiri, gitar tonları çok çatalı geliyor, daha temiz bir distorsion olmalı zannımca.
  • ilk defa dun scorpions konseri oncesinde on grup olarak dinledim. arkada calan elamanlar canavar gibi ancak ayse saran'in sesi maalesef ki yetmiyor. tamam detone olmuyor ancak soyleyemiyor da. anladigim ve okudugum kadari ile iyi niyetli, bu piyasa da cok sevresi olan bir kisi. bu sekilde ielrleyip, albumdu on gruptu gibi isler kapmis. eski sarkilarini dinledim kotu sony muzikten cikan sarkilara biraz baktim daha iyi ancak konserde sesi boyle cikmiyor. niyet iyi ama ya bu isi biraksin (en azindan rock-metal soylemeyi) ya da bu entryleri okuyorsa gaza gelip iyice calissin san dersi filan alsin. yani bir madonna da sesini andrew llyod webber evita da calisirken kullanmayi ogrendi.