• "yok ki" sarkisinin asagidaki linke bulunabilecek youtube klibinde, en ustte yazan yoruma koptum. bu kadar net ozetlenemezmis yani helal.

http://www.youtube.com/watch?v=0fzososbzlq
  • ilk albümünü yayınlamıs müthis insan. o ne sarkılar hatun
  • yok ki gibi gaz şarkıda, nakarata lalalala şeklinde girmek de neyin nesidir arkadaş dedirtir. o kısım olmayaydı iyiydi.

edit: imla
  • 21. yy türk rock müziğinin bizimle dalga geçmesinin bir sonucudur ayşe saran.
    klipleri, sesi, festivallerin ortasına ani inişi...
    işte öyle bir şey.

hani 90lar rock var ya hani şebnem ferah'ın o hırçın sesi , özlem tekin'in o duru, berrak sesi şimdilere gelelim ceylan ertem'in o buğulu sesi bunların hepsini düşünün şimdi seslerini, şarkılarını (özlem'in şarkılarının hepsini bilemediğim için mesela duvaksız gelin'i düşünün) bir de bu ablanın o sarışın hallerini düşünün. müzikte kaybolan o cılız sesini...
    vallahi bi festivale gitsem aha bu da yeni rockerımız ayşe deseler sebastian atımı getir der kaçarım o festivalden.
    neyseki dream tv mistik bir güç tarafından televizyonumdan silinmiş de görmüyorum bu ablayı.

ha dinleyen vardır mutlaka vardır onlara da saygılarımı iletiyorum. olabilir yani dinleyenler de çıkabilir ...

not: dış güzelliği ya da çirkinliği zerre önemsenmemiştir yukarıdaki cümlelerimde -ki ben zorla sarışın olanları sevmem- ama bu kadın güzel gibi de yani 10 üzerinden 7 yok 6.5 . ama müziği çirkin işte onu napacaz ?
  • okan bayülgenin programlarından birinde gördüğümde bu kadar çok "ağbi ağbi" demeseydi keşke dedim. çok antipatik evlerden ırak diye düşünüp bunla ilgili bir şeyler karalamak için yola çıkarken durdum bir kez daha düşündüm.

etrafındakilere kıyasla ne kadar dogal davranıyor, normal bir yerde görüp gıcık olabileceginiz bir insan, birazcık da tahammül etmeye çalışınca,bazen tatlı bile gelmeye baslıyor diye kendimi ikna ettim. "içimizde hep gıcık oldugumuz biri gibi ve arada bir aşırı tatlı olmak" benim için bu kadar kafa açıçıymış.

not: denek yaklasık bir saattir gözlemlenmiştir.
  • başarılarının devamını diliyorum.
  • ilk defa dun scorpions konseri oncesinde on grup olarak dinledim. arkada calan elamanlar canavar gibi ancak ayse saran'in sesi maalesef ki yetmiyor. tamam detone olmuyor ancak soyleyemiyor da. anladigim ve okudugum kadari ile iyi niyetli, bu piyasa da cok sevresi olan bir kisi. bu sekilde ielrleyip, albumdu on gruptu gibi isler kapmis. eski sarkilarini dinledim kotu sony muzikten cikan sarkilara biraz baktim daha iyi ancak konserde sesi boyle cikmiyor. niyet iyi ama ya bu isi biraksin (en azindan rock-metal soylemeyi) ya da bu entryleri okuyorsa gaza gelip iyice calissin san dersi filan alsin. yani bir madonna da sesini andrew llyod webber evita da calisirken kullanmayi ogrendi.
  • berbat ötesi ses.
  • kendisini ilk olarak mesafeler şarkısına çektiğine kliple izledim, dinledim sonra dedim ki yaz bunu kenara. soundu da güzel bence. ayrıca çoğu kişi sevmemiş ama severim ben böyle kırılgan hatun seslerini. sonra yok ki klibine falan da baktıkça dedim ki galiba aşık oldum ben. sinsi sinsi twitter'dan falan takibe aldım o derece.* velhasılı bence ilik gibi diye tabir edebileceğimiz bi insan.

sonra doğa için çal 2'de karşıma çıktı. altta ismi yazmasa tanıyamazdım belki de. sanırım biraz imaj çalışması ile bu kadar rocker olmuş ama konu o değil. konu kendisinin nazarımda çok güzel olması. ben onu anlatmak istiyorum yani. nerde görsem dinlerim, izlerim bundan sonra. bir de sarı saçtan vazgeçmesin rica ediyorum.

giderayak gözümü kırpar ve uzaklaşırım.
  • ayşe saran için "mmmmmm, ne biliiiim yeaa, eh işteağ... sesi bence olmamığş." diyerek, abuk subuk gotik grupların bet sesli hatunlarını öle bayıla dinleyen kitleden alenen tiksiniyorum, samimiyetsiz, hatta kıskanç olduklarını düşünüyorum. sesi olmamış ne demek lan? armut mu bu? yoksa sen de ayı mısın?

sanki her hafta başı bu janrda 3-5 grup çıkıyormuşcasına yerden yere vurmanın mantığı yoktur. zira gerek müziği, gerek sunumu, gerek klipleri, gerek ekibi ve hatta duruşuyla zaten standartların çok çok üstünde. destek olmak dururken, içi boş eleştiriler sizleri serdar ortaç'a mahkum eder, demedi demeyin.
hesabın var mı? giriş yap