şükela:  tümü | bugün soru sor
 • filmin tren garindaki final sahnesi turk sinemasinin unutulmazlari arasina girmistir.

  filmde ayhan isik, turkan soray, zeynep degirmencioglu, atif kaptan, vahi oz ve lebibe cakin oynamaktadir.

  hulki saner'in yonettigi filmde; kirli islere girmis baba [ayhan isik] bu islere tovbe edip kiziyla [zeynep degirmencioglu] ve karisi ile [turkan soray] mutlu mesut yasamayi istemektedir. babanin dogru duzgun bir is bulamamasi kucuk kizi harekete gecirir ve babasi icin zengin bir ailenin yaninda is bulur.

  babasi isi kabul eder ve tesadufen bu ailenin yakin bir dostu olan atif kaptan ile tanisir. oysa atif kaptan'in babayla tanismasinin amaci, sozkonusu zengin ailenin mucevherlerini ayhan isik 'a caldirtmaktir. cunku onun gecmisinin pek de temiz olmadigini bilmektedir, atif kaptan. dolayisitla mafya, ayhan isik 'in yakasini birakmaz, kizini oldurme tehditinde bulunurlar.

  baba, bu isi yapmak zorunda kalir ve mucevheri kizinin oyuncak ayisinin icine saklayarak calar. lakin mucevherin kucuk bir parcasi oyuncagin icinde kalmistir...
 • türkan sultan'ın * çengel burunlu dönemlerinden bir filmidir. ayrıca filme ayşe ve babası (ayhan abimiz * ) birbirlerine yalan söylemeden söz vererek konuştuklarında şöyle derler :
  - canımın içi babacım bana söz veriyor muuuğ?
  - canımın içi kızım söz veriyorum

  ayhh ağliciimm.
 • ayhan isik: canimin ici kizim beni seviyor musun?
  aysecik: canimin ici babacigim senden nefret ediyorum! nefret!..
 • gece gece trtde izlediğim-zaten gece gece izleyecek çok çeşni yok elimizde ayrıca da siyah beyaz filmlere zaafım var- benim ufkumu genişleterek,düşüncelerimi değiştirmiş film.şöyle ki ayşecik babasının yanına gelmesiyle kahvaltıları hazırlıyor benim çaydanlığa dokunmaya korktuğum yaşlarda -içinde kaynar su var boru değil- ,sonra evi temizliyor -benim süpürgeyi ittiremediğim yaşlarda- ,yedi yaşında olmasına rağmen okula gitmiyor neden anlamadım ama çok zeki falan diye olabilir bu,ayrıca babasıyla öyle bir kavga ediyor ki ekrana bakmazsanız konuşmalar bir türk filmine ait-tamam orası öyle zaten- ve replikler de aldatan sevgili ile aldatılan sevgili arasında geçiyor sanabilirsiniz -nefret ediyorum senden nefret nefret!asla affetmiciim seni!- ,sonra babasına iş bulmaya istanbul'da dolanıyor - benim bakkala gönderilmediğim yaşta- ,bir de kuaföre girip manikür yaptırarak babasıyla üvey annesi(!)nin arasını yapıyor - e oha! - ...
  falla sabaha karşı o kafayla uyumadan önce allahıma şükrettim beni o zamanlar dünyaya getirmediği için,mazallah karşılayamazdım filmi izlemiş ebeveynlerimin beklentilerini,aklıma gelmişken gidip annemle babamı da öpeyim,evet!!

  not: ben bu ayşecikle gülşah'ı da hep birbirine karıştırırım,ayırt etme yolu bilen var mı,bir ben miymişim öyle?
 • nostalji yapmak adına biraz önce tekrar izledim. daha önce izlerken farketmemişim; cumhuriyet filminde duyduğum bozkırın sesi melodisi iki kez çalıyor bu filmde... güzel film, güzel müzik vesselam.

  tanım: entry yazmak için; adını bilmediğim muhteşem şarkıyı aratıp, bulduran film.