şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 4 temmuz 1969 doğumludur. orta öğrenimini izmir’de tamamladı. 1994 yılında istanbul tıp fakultesi’nden mezun oldu. şişli etfal hastanesi’nde biyokimya uzmanlığı ihtisasını tamamlarken boğaziçi üniversitesi biyomedikal muhendisliği master programına devam etti.

  2000 yılında amerikan hastanesi’nde biyokimya uzmanı olarak çalışmaya başladı. daha sonra intermed polikliniği laboratuvar şefi olarak görevine devam etti. bu görevde kaldığı yıllar içinde dr. hasan insel ile koruyucu hekimlik konseptine uygun check-up programları hazırladı. anti-oksidan , gıda duyarlılığı, kişiye özel hormon ve genetik testleri gibi ileri anti-aging yaklaşımlarını ilk uygulayanlardan oldu. vitamin ve mineral desteği kullanımı konusunda uzun sure eczacı ve doktorlara seminerler verdi.

  halen muscles and fitness dergisi ve splenda’nın medikal danışmanıdır; kendi kliniğinde alkali beslenme ve vitamin kullanımı için check-up ve anti-aging cilt uygulamaları başlıkları altında hasta kabul etmektedir.

  alkali diyet adında bir kitabı vardır.
 • yeni nesil tıp şarlatanlarındandır.
 • kendisinin uyguladığı diyet programında ne hikmetse glukobay kullanmayı öneren doktordur.
  sağlıklı bir insan neden yan etkileri olan şeker ilacı kullansın ?
  kısa vadede kilo vermek / az yemek için faydalı gözükse de uzun vadede vücudun insülin direnci zayıflamaz mı? hep dışarıdan desteğe ihtiyaç duymaz mı ? vücudun doğal dengesini neden bozalım?

  gibi sorular sordurmuştur.

  kaynak alkali diyet isimli kitabının son bölümündedir.

  not genel olarak kitabı yararlı buldum yalnızca önerdiği diyet programını uzun vadede yararsız buldum.
 • varlıklı bir altyapısı olduğu hayat tarzından belli kişi. instagramda ufak bir analizle, habire sosyete hayatı yaşayıp, çok da sağlıklı olmayan yiyecekler yediği, pahalı mekanlara takıldığı görülebilir. keriz tokatlayan biri daha. dediğimi yap, yaptığımı yapma stayla karakter. tip olarak ince ve minyon olması wellness faktörünü hayatına iyi adapte ettiğini değil, sadece şanslı olduğunu gösteriyor kanımca. bu şekilde yaşından genç görünüyor.
 • kostik gibi bir hanımefendidir.
 • kitaplarına bayıldığım doktor.
  şu cümle çok güzel: "bundan önce neden olmadı, bundan sonra nasıl olacak".
  esprili de bir hanım bu. instagram postlarına çok gülüyorum. kendisinin bikinili fotoğrafını da görmek isteriz.

  ikinci kitabın ortasındayım, et suyu konusuna hakim olamadım henüz.

  yemek tarifi kitabı da olsa çok şahane olurdu. ama antin kuntin yemekler değil, mevcut yiyeceklerimizin alkali gıda alternatifleriyle hazırlanışını anlatan. bak güzel bi fikir verdim burdan. kıps.
 • son günlerde kitapları ve internetteki tüm yazılarını ilgiyle okudugum doktor ötesi şahıs.
 • an itibariyle cnntürk'te gündem özel programında konuk olan tuhaf doktor bayan. resmen kişisel pr'ı için çıkmış programa.

  tartışma üslubu fecaat. yavuz dizdar'ın açıklamaları esnasında sözünü kesip "mahalle teyzesi" tripleriyle müdahalelerde bulununca notunu peşinen verdim.

  endüstri tarafında olması kendi tercihidir, bir şey diyemem. ama bu üslup nedir yahu? kim bu kadına güvenip de hastalığına çare olacağını düşünür ki?
  zaten öyle bi süslenip gelmiş; öyle dudak büzerek konuşuyor ki sanırsın moda konuşmaya gelmiş.

  az evvel de karşı tarafta yer alan ümit aktaş'a aklınca kontra sorup "oh şimdi kodum" bakışıyla hücum etti. e haliyle ümit hoca da gereken kapağı takdim etti.

  bu kadın, sözlükte de çok sık örneğini gördüğümüz; canan karatay ve yavuz dizdar başlıklarına gelip kendilerinin ne kadar da alim, ne kadar uzman olduğu alt metinli sarkıntı cümleler yazan tiplerin idolü ve örnek görseli bu kadın bence. net.

  hepsinin bilimsel taassubu aynı iğrençlikte.
  yemin ederim hepinizden, egonuzdan, bu ülke insanına ve bilimin ahlakına yaptıklarınızdan nefret ediyorum.
 • cnn türk kanalında 15dk boyunca bilfiil susmadan konuşmuştur. "vitaminleri içimize sokalım, yemekleri içimize alalım" gibi tabirleriyle ilgi çekmiş yeni nesil canan karatay olma yolunda ilerlemektedir.