şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kanimda kivilcim sarkisini ilk soyleyen tsm sanatcisi. bu sarkiyla bir yarismaya katilip birinci olmustu. en son bir nostalji albumu cikartmisti*. su anda esiyle beraber amerika'da yasamakta.
 • turk sanat muziginin en iyi seslerinden ve yorumcularından biri olabilecek yetenege sahipken herşeyi bırakıp amerika'ya yerleşmiş tsm sanatcısı
 • gitti de gelmeyiverdi adlı garip ismli albüme sahip olan hatun
 • çok da hoş, zeki bi ifadesi olan, sarışın mavi gözlü, güzel bi kadındır.
 • kendisi şahan gökbakar'ın babaannesinin kız kardeşinin torunudur. şimdilerde abd'nin atlanta şehrinde yaşamaktadır. iki çocuk sahibidir.
 • bülent ersoy'a diva denilen bir piyasanın içinde kalmayı reddettiğini düşünüyorum. birazcık tsm zevki olanlara hararetle tavsiye ettiğim özellikle "bir nigah et kahrile" yorumu mutlaka dinlenilmesi gereken bir ses. ancak safiye ayla ile filan kıyaslanabilir
 • amerika'ya yerleşen ve belki de kendince en iyisini yapan ama biz türk müziği dinleyicilerini kolu kanadı kırık koyan solist. meydan muazzez ersoylara, sibel canlara, sonrasında da şevval samlara, zaralara kaldı...

  dün akşam buldum nihayet, rahmetli selahattin pınar ve rahmetli mustafa nafiz ırmak'ın "aşkınla sürünsem yine aşkınla delirsem" şarkısını başa alıp alıp dinliyorum o'nun sesinden. bir görsem; "bu şarkıları okumaya cesaret edemeyecek 'azsolist' 'bağyanlarımız' ya da yora yora bir haller olacak divalarımıza bizi terkettin ya; ne diyeyim size sayın durukan?!?" diye sitem edeceğim. varsa, benden yana hakkım helal olsun. allah razı olsun, sırf bu şarkıyı bile böyle okuduğunuz için!..

  umarım sizi gene dinleriz yeni çalışmalarınızda.
 • az önce radyo 4'te bir şarkısını anons ederlerken tayfun yönlü'nün "merhumeden dinliyoruz." dediği sanatçı.

  umarım deneyimli ve sempatik sunucumuzun dili sürçmüştür yanlışlıkla. yoksa çok üzüleceğim.

  eklemenin eklemesi: çok şükür, tayfun bey de yanlış bilgilendirilmiş. ayşegül durukan amerika'da yaşamaya devam ediyormuş. eşi emekli olunca umarım dönerler de yeni albümlerini dinleyebiliriz.
 • "aşkınla sürünsem yine aşkınla delirsem" diye kapısında şarkılar söylemek istediğim,

  pek çok bayan solistin kafalarını geriye atarak, tıpkı kendisi gibi gırtlak titretmeye çalıştığı,

  ne yazık ki ayağındaki bri aksama yüzünden vitrin meraklısı yapımcıların kendisine pek yüz vermediğini düşündüğüm ve sırf bu nedenle ekranlarda fazlaca yer verilmediğini düşündüğüm ilahe!..

  dön de bir albüm daha armağan et bizlere ey muhteşem sesli kadın!..