şükela:  tümü | bugün
  • ıstanbul'da şort giydiği için tekme tokat dövülen kadın.

yeni türkiye'nin şiddet mağduru.
  • twitter'da

#ayşegülterzininsesiolalım etiketiyle olay hakkında farkındalığı arttırma çabaları yürtülüyor.
  • (bkz: #62975743)
  • bir erkek olarak yanında olduğum mağdur kadın. kadın da erkek de istediğini giyebilmeli sokaklarda. ister burka giyer ister şort kime ne yahu?
  • yıllar öncesi... ailecek çalışıyoruz, dükkanımız var o sıra. bir sezonda biriktirdiğimiz paranın biraz fazlasını valide çekiyor bankadan*, evin yolunu tutuyor. tam sokağın köşesinde asılıyorlar çantasına, sürüklüyorlar. bir kolunun üzerinden geçiyorlar. o kadar çırpınıyor ki çantayı vermemek için, yüzüne de patlatıyorlar bir iki tane. sonra güçten düşüyor tabii, elinden kayıp gidiyor emeğimizle doldurduğumuz çantası. kimse koşmuyor yardımına, balkonlardakiler anca seyretmekle yetiniyor. tamam, yetişemeyenler de vardır belki ama, kimse gözünün önünde olan bu olaya müdahale edemiyor. sonrası daha da vahim... gayrettepe'de polis kılığında birkaç gavat, sanki suçlu bizim valideymişçesine üzerine gidiyorlar; neden çantada para vardı? orada ne işiniz vardı? gittiyse yapacak bişeyimiz yok, artık o parayı yok sayın... depresyona giriyor valide bunun üzerine. yıllar sonra nasıl hissettiğini sorduğumda ise, olay değil, polisin tavrı beni kahretti diyor. tamam kardeşim, suçluları bulamayabilirsiniz. bari kötü davranmayın değil mi? mahalleli de bir başka garip tabii... neden o kadar para varmış çantada falan. saat de öğlen saati hani, 14:00 suları ama yine de o saatte geyiği çevirenler de olmuş duyduğum kadarıyla. yüzümüze bişey söyleyen yok tabii, her zamanki ortadoğulu yavşak insan halleri.

başımıza geldi de ordan biliyorum. insanlar duyarsız. başınıza bir iş geldiyse siz suçlusunuz gibi davranıyorlar. insanlar aşağılık. sövün bana, maganda diyin, hayvan diyin... ama ben olsam, sebebi ne olursa olsun, kapalı ya da açık, bir kadına tekme atıldığını görseydim durmaz, şiddete şiddetle karşılık verirdim. benim çözümüm bu. dengi olmayana, durup dururken şiddet uygulamaya kalkan gavatlara olay yerinde müdahale etseniz, bir daha böyle olaylar yaşanmaz. o yüzden, tekmenin sahibi değil, toplumun çoğunluğunu oluşturan "bana dokunmayan yılan bin yaşasıncı" orospu çocuklarıdır suçlu olan. sen haddini bildirmeyi bırak, bir dur bile demezsen, bu pislikler birer birer artar, yüz bula bula tepemize çıkarlar. bugün ayşegül'e, yarın senin anana, bacına.
  • siyasal islam'la biraz sert tanışmış vatandaş.

2013'te satırla sopayla genç kovalanan ülkede 2016'da "tamam unuttuk hadi yeniden birlik olalım" romantizminin ne kadar ütopik bir fikir olduğunu da yaşadığı olay bize göstermiştir.

umarım kendisi bireysel olarak yamyamlar ülkesine dönen, "muhtemel" oy verdiği partisini daha kendine hayrı olmayan ve en büyük cellatları ile bile aynı masaya oturabilecek kadar saf olduğu bir dönemde savunmasını yapması gerektiğine vakıf olmuştur.
  • dincilerin talebi hiçbir zaman bireysel haklar değildi.zulüm dedikleri başkalarına hükmedemiyor,hayatlarına karışamıyor olmalarıydı.dün, 'benim başörtülü bacımın üstüne işediler' diyenler bugün bir kızı şort giyiyor diye dövdü.ne otobüstekiler gibi sessiz kalma, ne de otobüs şöförü gibi yaralıyı yol kenarına bırakıp görmezden gelme lüksüne sahibiz.
  • (bkz: up)
  • bir yaratık tarafından şort giyme bahanesiyle tekme atılarak şiddet uygulanan mağdur kişi.

allahın yarattığı annelik şerefini verdiği bir bayana şiddet uygulayan bu şahsiyeti müslüman olarak kabul etmiyorum. bizim güzel dinimizi bu şahıslar temsil edemez. bu haysiyetsiz mahlukatlar yüzünden kimse islam dinini ve müslümanları genel olarak kötüleyemez. bu olay üzerinden kapalı olan bayanlara dil uzatanlar da çok net terbiyesiz ve haysiyetsizdir. bu mahlukat ve onun gibilerden hiç bir farkının olmadığını gösterendir.

ayrıca dikkatimi çeken otobüste kimse o yaratığa sesini çıkarmıyor. seyirci olanlarda o yaratık kadar şeref yoksunudur. seyirci kalanlarında amk.

edit: iddiaya göre yakalanmış yaratık. umarım en ağır cezayı alır.
  • tekme öncesinde çomarın hayallerini süslemiş olma ihtimali yüksektir.

geçmiş olsun.