şükela:  tümü | bugün soru sor
 • grup yorum'un ilk albümünde yer alan kadın solisti. daha sonra, soyadını kullanmadan çıkardığı solo albümlerle tanınmıştır daha çok. *

  (bkz: gülebilmez)
  (bkz: güzelleme)
 • sesi genelde gülay ile karıştırılan ama gülayın* eline su dökemeyeceği ayşegül adı ile tanınan sanatçı. bu albümlerin dışında güz, yağmur ve n'ettim size isimli albümleri de bulunmaktadır. türkiye'de dipten derinden türkü adına yapılan en güzel çalışmalardır bunlar bence. sade, doğallığını koruyabilen ve bazıları batı motifleri ile işlenirken değerini kaybetmeyen, özünden kopmayan eserlerdir.

  (bkz: güzelleme/@pillibebek)
 • kara tren yorumu müthiş şarkıcıdır. bkz.

  ancak, yalnızca "ayşegül" olarak çıkış yapması bulunabilirliğini gerçekten zorlaştırmıştır, ki isminin ayşegül yordam olduğunu henüz öğrendim.
 • 1994 yılında ilk solo çalışması olan “güzelleme” adlı albümünü çıkardı.canlı olarak kaydedilen farfara albümü ile dünya müziğinin saygın dergilerinden froots'un 2006 mart sayısı listesine girdi. gelmiş geçmiş en iyi kadın solistlerden biridir. 90'lı yıllarda şimdiki kadar dijitalize olmamış albüm kayıtları ve sesler sanırım nostalji olarak kalacak hep...
 • tüm kaset ve cd'leri var.
  işyerine servis ile giderken sürekli radyoda aynı şarkıları tekrar tekrar dinliyorduk, serviste cd çalmak yasaktı, bir gün en öne oturdum ve güzelleme 1 cd sini taktım o günden sonra hemen hemen her gün ayşegül yordam'ı dinledik, o kadar uç noktalarda olan arkadaşlarım bile çok severek dinlediler.
  grup yorum konserine gittiğimde ortaokula gidiyordum o zamanlar izmir'in en büyük sineması olan ülkü sineması tıklım tıklım doluydu harika bir atmosfer vardı galiba salonda yaşça en küçük bizdik iki arkadaş onur ve ben ve o güzel sesini ilk kez orda dinlemiştim.
  ne güzel konserdi.