• annesinin cenazesine saldirmişlar ,bu nasıl oruspu cocukluğudur ,bu nasıl şerefsizliktir
  • ermeni de olsa bu topraklarda gömülmesinde ne sakıncasının olduğunu anlayamadığım kadının kızı. evet hıncımız var, evet ellerinde bu ülkenin çocuklarının kanı var sadece türk kanı değil, kandırdıkları kürtlerin de kanı var. ama anasından, çocuğundan, cenazesinden vurmayın kimseyi, onlar yaptı biz de yaptık dediğimiz noktada onlardan farkımız kalmayacağını da hatırlayalım. ben bu kadını günahım kadar sevmiyorum ama cenaze taciz edilmez, rahatsız edilmez, her kim olursa olsun
  • başkaları teknoloji, tıp, resim, demokrasi, tarımda uzmanlaşırken biz resmen faşizm ve yobazlık üzerine uzmanlaşıyor hatta bu alanın literatürünün onemli bir bölümünü yazıyoruz.

daha önce soylenmiş: vicdan yok. bunun yanında aklı kullanmak yok. eğitim yok. bilgi yok. görgü yok. yok oğlu yok...

bu kadar yoktan ne çıkar? faşizmin, yobazlığın en zengin (!), en müstesna (!) örnekleri çıkar tabii ki. ekşide sol tarafta ahmaklık, vicdansızlık, haydutluk, hırsızlık, kalitesizlik olguları sel gibi akıyor. bunlar, daha ortaya çıkanlar.

bizim yüzyıllardır yoksulluk ve cehaletle örülü yazgımız...

bizim büyük çaresizliğimiz...
  • annesinin cenazesine yapılanları ben bile öngöremezdim. yazık.
  • cehaletin, ırkçılığın, barbarlığın vahşi ve soğuk yüzünü annesinin cenazesi ile bir kez daha görmüş olduğumuz tutuklu kadın.
    "neden bu kadar zalim ve kötüsünüz" diye sormak isterdim, bir insanın annesinin cesedini topraktan çıkarıp başka bir şehre götürmeye zorlayacak kadar. kadın suçludur, masumdur, fikrini beğenirsin beğenmezsin, velevki dünyanın en kötü insanı olsun; bunun bedelini ölmüş gitmiş yaşlı annesinin cenazesine mi ödeteceksin! kim veriyor size, bir an evel toprağa karışması gereken bir mevtayı mezardan çıkarıp atma hakkını! daha mı vatansever oldunuz hiç tanımadığınız yaşlı bir kadının cenazesini gömüldüğü yerden çıkarttırarak! daha mı kabardı milliyetiniz! cibilliyetiniz daha mı parlak ve gururlu geçmiş secereniz! haysiyetiniz, şerefiniz göklere kadar ulaştı mı, o boş mezara bakarken biraz daha mağrur ve soylu musunuz! asaletiniz tasdiklendi mi ülküdaşlarınızın meclisinde! çocuklarınıza anlattınız mı akşam evinize gittiğinizde! hayran hayran dinlediler mi sizi, kutladılar mı asil ve de cesur saldırınızı!
    kötüsünüz bayım kötü. hayatı boyunca sevgi nedir, merhamet ve saygı nedir bilmemiş kadar kötüsünüz.
  • şimdi daha mı vatansever oldunuz? cenazeyi mezardan çıkarttırmak ne demek? hayatımda böyle aşağılık bir davranış görmedim. bu ülkede çorum, maraş, sivas, 6-7 eylül nasıl oldu diye düşünmeyin. aynen böyle oldu.
  • yani artik ne olacaksa olmali orgutlu bir cehalet ile aciklanamaz bu yasananlar, cenazeyi bile mezarindan cikaran bu isid kafali orospu cocuklari artik bu ulkeye olan inancimi yok etmistir.

tarihsel olarak siyasal islamci ile fasist kafa bir araya geldiginde neler oluyor gorulmustur.
  • "aysel tuğluk'un annesinin cenazesine yapılan saldırı, “burası ermeni mezarlığı değil” diyerek cenazenin mezarlıktan çıkarılması, geçenlerde 6-7 eylül pogromu sırasında mezarların tahrip edilişine dair bir yorumu tekrar etme gereği doğurdu:

mezarların tahrip edilmesi, cenazelere saldırı ve ölülere saldırılması şeklindeki vandalizm, faşist ideolojinin merkezi boyutlarından olan ölümle kurduğu ilişkinin bir gereği, adeta bir sonucudur. faşizm, mücadelesinin ölülerin toprağında geçtiğini varsayar. faşizm ölüyü kutsar, şahadet kültünü yüceltir. ölülerin asla gerçekten ölmüş olmadıkları, bu nedenle de “savaşa” döneceklerini varsayar. tam da bu yüzden, yani ölülerin hâlâ bizimle olduğu varsayımından hareketle “düşman” ölülerin de dirileceğinden korkar. komünist, yahudi, çingene ya da rum, ermeni veya kürt ölülerin de intikam için ya da onlardan çalınanları geri almak için geri dönebileceğinden korkarlar. dolayısıyla faşistlerin dünden bugüne tutkuyla sarıldığı, dünyanın değişik yerlerinde sık sık başvurduğu mezar tahribinin, cenazeye saldırının gerekçesi, faşizm açısından düşmana, yani “bizlere” karşı mücadelenin ölülerin alanında da geçiyor olmasıyla alakalıdır. işte cenazelere, mezarlara dönük kolektif lincin, vandalizmin ardında faşist saldırganlığın kendine ait saymadığı ölülere dair o saplantılı korku var.

yani yaşayanlar gibi ölüler de hedeftedir. düşman sayılanların yaşayanları da faşist fantezide her an dirilebilecek ölüleri de sindirilmeli, onlara bir mezar bile çok görülmelidir. yer üstündeki ve yer altındaki tüm izleri silinmelidir. saldırı topyekûndur. benjamin'in zamanında dediği gibi, kazanacak olurlarsa ölülerimiz bile güvende olmayacaktır."

http://fotibenlisoy.tumblr.com/…zm-cenaze-ve-ölüler
  • bir ustte ki gerizekaliya soyledigi seyin bende giyiniyorum ama o kadar acik giyinmiyorum bak bana tecavuz etmiyorlar demekle hic bir farki olmadigini anlatmak gerek.
    sunu tartismak zorunda olmak buyuk izdirap.savaslarda bile cenazenin defnedilmesine izin verilir.
hesabın var mı? giriş yap