şükela:  tümü | bugün
 • bu öyle iki entry ile geçiştirilecek bir şey değil, "hdpli milletvekilleri valiyi içişleri bakanını arıyor adamlar telefonlara çıkmıyor, takviye polis istiyor ancak 40 dkkka sonar gönderiyorlar, saldıranlar polisleri tanıyor, .... abi sende buraya gel diye sesleniyorlar" bu tam bir linç, (sivas katliamı gibi) bunu yapanlar ve onlara destek verenler tamamen ifşa olmalı, buna tepki vermezsek daha fazlalarını yapacaklar bundan emin olun,

  olayın ayrıntıları;

  "cezaevinden özel izinle çıkan hdp eş genel başkan yardımcısı aysel tuğluk'un, annesi hatun tuğluk'un ankara batıkent'teki cenazesine katılanlara saldırı düzenlendi. saldırının ardından tuğluk'un cenazesi mezardan çıkarıldı. cenazenin tunceli'ye götürülmesi bekleniyor.

  aysel tuğluk’un annesi hatun tuğluk, dün akşam ankara’da hayatını kaybetti. hatun tuğluk’un cenazesi bugün ankara batıkent’te bir cemevine getirildi. buradaki törene, hdp eş genel başkanı serpil kemalbay, hdp sözcüsü osman baydemir, hdp milletvekilleri, ahmet türk ile yakınları katıldı.

  kocaeli kandıra f tipi kapalı cezaevi’nde tutuklu bulunan aysel tuğluk da özel izinle jandarma eşliğinde cenaze törenine gitti. cenaze boyunca tuğluk’u yakınları sakinleştirmeye çalıştı.

  cenaze mezardan çıkarıldı

  gazete duvar'da yer alan habere göre, hatun tuğluk’un cenazesi defnedilmek üzere incek mezalığı’na götürüldü. burada toplanan bir grup, “burada şehit cenazesi var, buraya terörist cenazesi gömdürmeyiz” diyerek cenazeye katılanlara saldırdı.

  çok sayı çevik kuvvet polisinin bulunduğu sırada yaşanan olaya müdahale edildi. 50 kişilik grubun saldırısının ardından cenaze mezardan çıkarıldı. hatun tuğluk’un cenazesinin tunceli'ye götürülmesi bekleniyor.

  hdp'den açıklama

  saldırıyla ilgili açıklama yapan hdp genel meclisi, "eş genel başkan yardımcımız aysel tuğluk'un annesi hatun tuğluk'un, ankara batıkent cemevi'nden kaldırılan cenazesinin defin işlemlerinden sonra incek mezarlığı'nda ırkçı saldırı gerçekleşmiştir.

  "bu cenazeyi defnettirmeyeceğiz" diyerek mezarlığın etrafını saran ırkçılar nedeniyle eş genel başkanımız serpil kemalbay, milletvekillerimiz ve cenazeye katılanlar mezarlıkta mahsur kalmıştır. saldırının üzerinden yarım saat geçmesine rağmen hala yeterli polis takviye edilmemiştir. dedi.

  sırrı sakık: birkaç saat boyunca linç tehlikesi yaşadık

  aysel tuğluk'un annesinin cenazesine katılan sırrı sakık, cenazeyi hedef alan saldırıyı anlattı: "birkaç saat boyunca linç tehlikesi yaşadık. bir güruh saldırdı ve bütün güvenlik güçleri seyretti. korkunç! şu anda cümle kuramıyorum, konuşamıyorum."

  saldırganların sayısının gittikçe arttığını kaydeden sakık, takviye polis ekiplerinin gelmediğini söyledi. saldırı sırasında içişleri bakanı süleyman soylu’ya görüştüğünü aktaran sırrı sakık, şöyle devam etti:

  “toprağın altında buluşmayı bile beceremiyorsak bu iklimi yaratan siyasetçilerin günahı yok mu? asıl konuşulması gereken budur. evi incek’te bir anne. hep pencereden bakar, beni bu mezara gömün’ dermiş. onu vasiyeti gereği arzu ettiği mezarlığa gömmeye çalışırken ‘buraya kürdü, aleviyi, ermeniyi gömdürtmeyiz! gömerseniz de çıkartır parçalarız!’ diye bağırdılar. inanabiliyor musunuz? o sırada içişleri bakanı süleyman soylu’yu aradım ve konuştum. ‘durum çok vahim’ dedim. ancak önce 20-30 kişi olan saldırganların sayısı 100’e çıktı. takviye polis gelmedi. saldırganlar polislere adıyla ve ‘… ağabey’ diye hitap ediyorlar; ‘…ağabey sen de bizim sağa gel’ diye bağırıyorlardı. bir kürdün, bir alevinin, bir ermeninin bu topraklarda gömülmeye hakkı yok mu? herkesin bu iklimin nasıl yaratıldığını sorgulaması lazım.”

  sancar: telefonlarımıza çıkmadılar

  hdp mardin milletvekili mithat sancar, saldırı başladığında ankara valisi’nin aradığını fakat 40 dakika sonra görüşebildiklerini anlattı. saldırının sorumlusunun valilik ve hükümet olduğunu savunan sancar, şunları söyledi:

  “saldırı başlar başlamaz arkadaşlar beni aradı. hemen ankara valisi’ni cebinden aradım. koruması çıktı. incek’te cenazeye saldırı olduğunu ve derhal önlem alınması gerektiğini söyledim. koruması bana ‘hemen ileteceğim’ dedi ama vali bana tam 40 dakika sonra döndü. dedi ki, ‘biz gömülmesini sağlarız.’ neredesiniz bu saatte kadar’ diye sordum. neredesiniz? neden oraya takviye polis gönderilmiyor? emniyetin bundan haberi vardı ve seyrettiler. her birimiz valiyi, emniyet müdürünü ve ulaşabileceğimiz herkesi aradık. telefonlarımıza çıkmadılar. bu korkunç bir olay. böyle bir alçalma olamaz! bu organize bir iş. bu olayın asıl sorumlusu hükümettir, valiliktir, emniyettir.”

  http://t24.com.tr/…cenaze-mezardan-cikarildi,440033
 • cenazeye saldırmak... ırkçılık bir düşünce değildir. apaçık ruh hastalığıdır ve ırkçılar tımarhaneye kapatılmalıdır...
 • aysel tuğluk tan nefret ederim.
  annesinin cenazesine saldıran
  sözümona vatanseverlerden iğreniyorum.
  siz kim vatanseverlik kim.
  bir türk
  milliyetçi bir türk olarak utanç duydum.
 • yapıldıysa şerefsizlik.

  kimsenin annesinin cenazesine saldırılmamalı.

  ama şu haberin kaynağına da güvenemiyor insan. inşallah doğru değildir.
 • 78 yaşındaki kadının cenazesi gömüldüğü yerden çıkarılıyor. söylecek bir söz bulamıyorum, insanlığımdan utandım..! hiç bu kadar kutuplaşmamıştık...
 • bizim toprak ya da coğrafi olarak değil toplum olarak bölündüğümüzün apaçık göstergesidir.

  ve daha da kötüsü sapık bir ideoloji topluma virüs gibi yayıldı. ölen birisinin cenazesini gömdürmemek, tekrar çıkartırmak bu sapık ideolojinin yansıması ne yazık ki.

  15 yıllık akp iktidarının bizlerden götürdüğü çok şey oldu ama hepsi tekrar kurulur, inşa edilir. fakat bu bölünme ve yayılan sapık ideoloji başımıza kalan ve değişmesi çok zor olacak iki mirastır.
 • bölücülüktür.
 • şimdi bunların peygamberi yahudi cenazesi önünden geçerken saygıdan ayağı kalkardı değil mi ? hoşgörü dini.

  yersen.
 • öylesine kötüsünüz ki, bu kadar kötülük ancak sevgisizlikten olur. mezardan çıkarıp attığınız, sadece ölmüş bir anne. bir kez bile görmediniz, adını bile bilmezsiniz. sizin için hiç bir şey yapamaz, kendini savunamaz, anlatamaz olan biteni. o sadece ölmüş yaşlı bir anne. senin nefret ettiğin, suçlu gördüğün, hesap sorduğun kişi değil. hayatta hiç değil.

  barbarlıktır.
 • ülkücü, milliyetçi, alperen ve akp'li çete mensupları tarafından düzenlenmiş saldırıdır.

  (bkz: milliyetçilik toplumsal şizofrenidir)

  cenazeye saygısı olmayan insanlarla bir arada yaşıyoruz böyle toplum mu olur? nesiniz lan siz? kimsiniz? polis işlemiyor, jandarma dinlemiyorsunuz. içişleri bakanı gık diyemiyor.