• epeydir yeni bir ses duyamadığımız özgün müzik dünyasına gönül yarası isimli albümüyle giriş yapmış kadife ses.

https://www.ttnetmuzik.com.tr/…-gonul_yarasi-334000
  • yaklaşık 1 saat önce keşfettiğim ve bırakamadığım sesin sahibi.

youtube yorumu gibi olacak ama bu nedir abla allasen, sen söyledin biz öldük burda.

edremit'in gelini yorumu
    penceresi önünde'ye acapella yorumu
  • öldüm yar ve iğdeli yar eserleri şahane olan, gelecek vadeden bir ablamız.

hasbihal sahnesinde kendisini dinlemek kısmet olmadı hala ama denk getireceğim bir gün.
    başarılarının devamını diler, gözlerinden öperim.
  • gün gelir'i kalan müzik'ten yaynlanmış.

link
  • bodrum masalında dinlediğim parçayı muhteşem yorumlamış kişi. parça aksaklardan aksaklar beğendiriyor . parça aslında karadeniz 5/8'i gibi fakat parça 15/8 'de tamamlıyor kendisini son yarım saattir dinleyebildiğim kadarıyla.
    şimdi tekrardan biraz daha inceledim şarkıyı , şarkı başlarken 10 ölçü 5/8 fakat sözlere girerken 3 + 2 + 2 + 3 + 3 + 2 , 15+8 sonrasında 5/8 devam ediyor nakarata kadar. nakarat çok güzel ilerliyor 3 + 2 + 2 + 3 sonrasında 3 +2 şeklinde yine klasik 5/8 .
    dostlar bu biraz müzikal analiz oldu ama şarkıyı dinlerken belli bir ritim kalıbına uymayınca noluyo lan dedim . çok severim bu tarz parçaları kaldı ki inanılmaz güzel bir yorumu var kadının . ilk kez edremitin gelini türküsünü dinleyip sevmiştim bu kadının billur gibi sesini. sonrasında yine karşıma çıktı .
    ey kadın sen ne güzel söylüyorsun ne kadar içten yürekten söylüyorsun . hiç arabesk'e girmeden şiveye elleşmeden karadeniz vurgusunu ne güzel vermişsin .

dinledikçe editleyesim geliyor sürekli. şimdi bi gerçek var ki o da karadeniz türkülerini söylerken o şiveyi vermek zorundaymışız gibi karadeniz ağzına uyduramadığımız halde veririz de veririz gelduğum sevduğum gibi kelimeleri ... ama bu türkü bize böyle söylenmek zorunda olmadığını istersek karadeniz ağzını kullanmadan da karadeniz türkülerindeki duyguyu verebiliriz fikrini kanıtlamıştır.
    yalnız söz başlarken 15/8 evet ama nasıl yürüdüğü konusunda sürekli fikir değiştiriyorum.sibelius ta yazacağım bakalım farkedemediğim neymiş.
  • https://www.youtube.com/watch?v=m0q82clgdry

bu şarkıyı sevmeme sebep olan sanatçı. inanılmaz güzel ve sürekli dinliyorum. başarıları daim olsun.
  • türkü seviyorsaniz bu kadini da seveceksiniz. . her yorumu o kadar sahane ki, bi tane ornek vereyim dedim secemedim. tesekkurler spotify.
  • sanatçıdır.
  • kaya beyazıtoğlu lisesinden müzik öğretmenimdi kendisi. ah bir ataş ver şarkısını söylemişti bir keresinde sınıfta ve gerçekten hayran kalmıştım sesine. şimdi bu kadar popüler olduğunu görünce şaşırdım açıkçası. yolu açık olsun.
  • gün gelir adlı şarkısı ile beni benden alıp hüzün sahillerine bırakıp giden sanatçı .. pek sevdiğim .
hesabın var mı? giriş yap