şükela:  tümü | bugün
  • cevaplar biraz sert mi bana mı öyle geldi? istanbul mu insanı agresif yapıyor, ayşen gruda'nın mizacı mı böyle?

not: etkinliği kaçırmasam kendisine sormak isterdim.
  • valla biraz sey olsa da ben eglendim okurken. twitterda ofansif mizah adi altinda dallamalik yapanlar icin ibretlik.
  • sorulardan anladığım kadarıyla türk insanı oyuncuları izledikleri karakterler ile özdeşleştiriyor. izlediğiniz kişi değil onlar arkadaşlar, kendi karakterleri var aslında.
  • biraz 'asabi' olması. cevapları okurken kendi kendime "ben olsam daha nazik daha içten daha doğal daha yumuşak cevaplar verirdim" diye düşünmekten kendimi alamadım. verdiği cevaplardan yola çıkarak; sanırım yapı olarak sert mizaçlı bir kadın.
  • ben ayşen gruda'yı pek severim. oynadığı filmleri belki onun için izlemezdim ama nihayetinde izleyerek büyüdük.

ilk üç beş soruya verdiği cevaba bakınca, devamına bakmaya gönlüm el vermediği için okumayı bıraktım.

hiç yoktan eskiden düşündüğüm şekliyle kalsın aklımda.
  • az bile şey yapmış.
    buradaki herkesin ağzını burnunu kırsa yeridir.
  • cevaplarım için sorularınız var mı diye bir cümle var. sen saçma sapan sorular sorarsan ona göre cevap alırsın. gayet güzel sorulara gayet güzel yanıtlar var. kaç yaşına gelmiş, adile naşitler, münir özkullar, şener şenlerle oynamış dolu dolu insanla makara yapmaya kalkarsan öyle cevaplar alman normal. sanki sorular biraz şey gibi ha?
  • “teyze” diyen bir dengesizle bile karşılaştı kadın, gayet de yerinde konuştu. sözlük ergenleri istiyor ki biz ünlülere istediğimiz gibi atıp tutalım, onlar hep nazik olsun, hep alttan alsın. şımarıklık.

edit: bir yazar “sığ” demiş; ona hak verebilirim. yani istenen/beklenen detayları vermeden, geçiştirme yöntemiyle, soruya soruyla karşılık verme şeklini çok kullanmış. bu durumda da gruda’nın yıllarca kendisine sorulan aynı ya da benzer sorulardan sıkılmış olduğunu, geçmişte yaşamak istemeyip bugüne odaklanmak isteyen dinamik insanların hissettiği rahatsızlığı duyduğunu anlayabiliriz.

ayşen gruda anlaşıldığı gibi pratik/çabuk/az sözle çok anlatılabilen/şimdiye odaklı sorulardan ve cevaplardan yana.

sonuçta romantik kitlenin çokluğuyla, ağırlığıyla baş ederken sığlık düzeyi artmış görünen cevaplar ortaya çıkmış.
  • soğukkanlı cevaplar; ben, beğendim.
  • bu etkinlikte ne soruldu ne cevaplandı nasıl görülüyor. yeşil pls bir çözemedim gitti
    edit : tamam webten girmek lazımmış başlığa, app değil