şükela:  tümü | bugün
  • derin kehanetler yapan bir astrolog hanımefendidir.

facebook'tan keşfettim ve başta yazı tarzı ilgimi çekti. söylediğine göre 18 ağustosta zurnanın zurt dediği yere gelicez.

öte yandan bu darbe muhabbetine sema kılıç, hakan kırkoğlu ve biri daha baya ünlü oldular ama bu kadının ilmi daha başka * geldi bana. hatta sanki hakkı mı yeniyor acaba gibi gibi dedim. şimdiye kadar söylediklerinden sekme olmadı çünkü. kimseyi de aşağılamıyor falan. bir bakın pişman olmazsınız.

son dakika:
    sema ve ayşen birbirlerine girdi sözlük. ikisi de arkadaş listemde olduğu için an be an okuyorum yazılanları. ayşen, sema için "onu beğenirim" dedi, sema ise çok garip bir şekilde yanlış anlayıp laf sokup hakaretler yağdırdı. ünlü olunca zaar...

dedim hakkı yeniyor diye ama ben. iyi ki sözlük var.

ek edit: ayşen hanım görmüş ve paylaşmış entry'mi çok sevindim, haber de verdim kendisine. eheueh.

ahanda linkler:
    twitter

facebook
  • sanırım 3. gözü açık olan kadın. tweetlerini korkurken vallahi korktum billahi korktum.
  • geç keşfettim kendisini ama cidden seviyorum. hem deliliğini*, hem yazış tarzını, hem de hislerinin ve hint astrolojisi bilgisinin kuvvetini. takipteyiz.*
  • (bkz: kolpa)

yaklaşık 3 yıl önce astroloji meraklısı bir arkadaşıma babasının ağustos ayında vefat edeceğini ima edip haftalar süren bunalıma sürüklemişti. zor teselli etmiştik arkadaşımızı. bu arada babası gün itibarıyla turp gibi.

bir iki analizi tuttu diye hiç bir astroloğun sözde kehanetlerine itibar etmek akılla bağdaşmaz. ibn arabi bile yıldızların/gezegenlerin/feleklerin insan üzerindeki etkisinden bahsederken, mevcut ilmi hiç kimsenin hakkıyla deşifre edemeyeceğini yüzyıllar öncesinden söylemişti. astroloji, incelikleri olan ama bir taraftan da suistimale ve cahil kitlelerin sömürülmesine fırsat veren bir alan. bugün hem türkiye'de hem dünyada isim yapmış astrologların tamamı esnaf kurnazlığında hareket eden kaçakçılardan farksızdır.

siz siz olun hiç bir astroloğun manipulasyonuna teslim olmayın, hayatınızın kontrolünü elinize alın. kötücül ahkamlara yaslanarak arabeske bağlamayın.
  • www.bihabervar.com'da yazmaya başlamış kişi.
  • eylül ayı için ciddi korkutan kehanetlerde bulunmuştur. rusya demiştir, göklerde uçaklar demiştir. içimi ferah tutmaya çalıştıkça daha da karartmıştır.
    hakkımızda hayırlısı.
  • yine facebook'tan önüme düştü de yazma gereği duyuyorum.

tanım: eylül 2016 kehanetleri tutmayınca ekim 2016 senaryolarını devreye sokmuş kadın. ha ekim için tutturabilir mi tutturabilir.. zira ohal dönemindeyiz, savaştayız, yüzbini geçen tutuklamalarla meşgulüz, işgal/darbe travmasını hala yaşıyoruz vs.. vaziyet buyken deprem dahil her türlü felaket tellallığı yapıp nam salmak olası ama bu lafazanlık ilim sayılmamalı.

tekrar etmekten vazgeçmeyelim: artık astrolojiyi laf kalabalığıyla hurafe sahasından kurtarmaya çalışan şarlatanlara yasal yaptırım uygulanmalı. kişisel gelişimciler, yaşam koçları gibi doğruluğu şaibeli veriler üzerinden rant sağlayan herkes engellenmeli, faaliyetleri takibe alınıp gerekirse sonlandırılmalı ve yaşamdan umudunu yitirmiş çaresiz insanların sömürülmesine son verilmeli.

eğer astroloji, yaşam planımıza yerleştirilmiş trafik işaretlerinin tefsiriyse, üzgünüm ama bırakın tefsiri, işaretlerin mealinde bile ispata dayalı hiç bir teşhis hiç kimsede yok. akıl, izan, insaf lütfen!...
  • pozitif bir cümle kursa dişimi kıracağım astrolog. recep tayyip erdoğan'ın başkan olacağını, türkiye'nin şangay beşlisi'ne katılacağınıı uzun zamandır söylüyor. akp'nin de 2023'e kadar iktidarda kalacağını yazan ayşen tok günde beş kez facebook'taki profil resmini değiştirmekten de kendini alamıyor. tarzında ve agresif dilinde beni rahatsız eden çok şey olmasına rağmen teşhislerini ilginç buluyorum.