şükela:  tümü | bugün
  • "aysın - rafet ataç kütüphanesi" : istanbul - $i$li'de bulunan özel bir kütüphanedir.
    saint michel fransiz lisesi'nin yan sokağındadır.

http://www.atackutup.com/
  • cumartesileri 09:30 - 13:00 arası açık olduğunu öğrendiğim kütüphane.
  • gidip mavi ekran verdiğim kütüphane.
    girer girmez hakikaten gudubet diye tanımlayacağım bir hanımefendi! niçin geldin diye bir soru sordu.
    acaba kütüphaneye niçin gelinir hmm. çay kahveye diyesim geldi zor tuttum kendimi. ikinci sorum da kaynakları nasıl
    kullanabiliyoruz oldu. cevabı ilkinden daha bombaydı.

gudubet hanım: yani 55bin kaynak var burda.
    ben: anlıyorum da burda bahsettiğiniz kaynaklar görünmüyor. ben bakıp incelemek istiyorum.
    gudubet hanım: ihtiyacınız olanları listeden bakıp söyleyin ben getiricem! başka soru yoksa işime dönüyorum!

bir kenara geçip okumaya başladım. baktımki salona giren herkese aynı tavır. kapıya gelen error veriyor.
    arada bursiyerler arıyor. bir posta da onlara kayıyor. heralde kaynak filan istesem döverdi diye tahmin ediyorum.
    hayatımda bu kadar kaba personele sahip bir yer daha görmedim ben. sanki kadının evine gelmiş yabancısın anasını satayım.
    kimsin niye geldin ne yahu!
  • yüksek lisans tezim sayesinde üye olduğum kütüphanedir.
    yardımsever tutumları ile çok güzel bir şekilde beni karşıladıklarını açıkça söyleyebilirim. çalışma alanlarının yükünü kaldıramamış ve kapatmışlar fakat ihtiyacı olanlar için oldukça güncel tuttukları kaynakları kesinlikle göz ardı etmeyin derim. bulamadığım bir kitap vardı. 1976 basımı. orada iki tane vardı. ve beş dakika sürmedi kitabı alıp, imzamı atıp kütüphaneden çıkmam. üç hafta süre verdiler yetmezse telefonla arayıp üç hafta daha süreyi arttırabilirmişim. daha ne olsun. reklam gibi oldu ama ticari bir kaygıları olmadığından bu entryi girmek istedim. işi düşecek olursa düşünmeden gitsinler diye..