şükela:  tümü | bugün
 • izmit kokenli bir gelinlikci-modaevi. 6 aydir bagdat caddesinde de magazalari ve atelyeleri mevcut. istanbul'da daha da buyuyecekler(mis). modelleri guzel, calisanlari sempatik, ilgili ve yardimci.
 • çalışanların, üzerlerindeki dallı güllü gelinlikler sayesinde şebeğe dönmüş * gelin adaylarına sürekli canım, aşkım, bitanem diye hitabettiği gelinlikçi.
 • türkiye genelinde yirmiye yakın mağazası olan, uygun fiyata son derece kaliteli, her keseye ve zevke hitap edecek türde gelinlik, abiye satan mağazalar zinciri. çalışanlar hiç de canım, aşkım diye hitap etmezler aksine çok sempatik ve cana yakın insanlardır, en azından ankara tunalı'daki şubesi öyle. hele bir de sahibi var ki çok cici bir hamfendidir.
 • kızılay'daki şubesi tunalı'daki şubesinden daha canayakındır. fiyat/güzellik performansı bakımından çoğu gelinlikçiden üstündür.tek dezavantajı hiç bir modelde değişiklik yapmamasıdır, katalogda gördüğünüzün aynısını almak zorundasınız.eğer hayalinizde bir gelinlik varsa and çarşısı diktirmek için ideal bir yerdir.
 • modelleri güzel ama kumaşları son derece kalitesizdir. hatta o kadar kalitesizdir ki değdiği teninizi yakar.
 • eskişehir'de ki mağazasının aysposa gelinlik diye ismini değiştirdiği gelinlik- abiye magazasıdır.
 • merkezi kocaeli'de olan bir gelinlik firmasıdır. üretimler ve tüm dikimler kocaeli'de yapılıp diğer illlere dağıtılmaktadır. bedenli üretim yaparlar ve mağazalara sunarlar. 36 beden iseniz sizin ölçüleriniz alınır. 36 beden gelinlik kocaeli'den örneğin ankara'daki beğendiğiniz mağazaya gelir. gelinliklerin kumaşı dikimi falan fena değil. fiyatlarda da her bütçeye uygun. indirim yapıyoruz deyip bütçenize ayarlarlar.

  ancak olay şöyle karışıktır. siz sipariş verirken kuyruğu olmasın, yakası şöyle olsun, omuzlarında askı olsun diye tercih sundunuz diyelim. onlar buna tamam der. sanırsınız ki kocaeli'den bu şekilde dikilip gelecek gelinliğiniz. ama hayır tabi ki öyle olmuyor. gelinlik aynı modelde gelir 36 beden diyelim. ankarada bunların anlaştığı bir terziye gider. o terzi de orasına yama burasına makas derken gelinliği mundar edip sizin istediğiniz hale sokmaya çalışır bir boka da benzemez. çüknü fabrikada öyle üretmiyorlar. bu şubedeki gerizekalılar para kazanma uğruna orjinal gelinlik üzeirnde oynuyorlar. siz akıllılık yapıp kocelide böyle istediğiniz şekilde üertip getirsinler derseniz ''o zaman da özel üretime giriyor'' deyip sana 2 dk önce 2500 tl dedğini gelinliği şimdi 3600 tl ye kakalamaya çalışır.

  siz siz olun aysira denen gerizekalı amatör saçma sapan kurumsallıktan uzak bi boka yaramayan mağaza ile çalışmayın. gidin nazınızla oynayacak olan bir moda evi bulun ve diktirin gönlünüzce. emin olun daha ucuz olacaktır. hayatımda gördüğüm en aptal gelinlik firmasıdır kendileri.
 • pierre cardin gelinlikleri de bunlar üretir. lakin modellerin bir kısmı benzese de kumaşları farklıdır. gelinliği gösteren de kumaş kalitesi olduğundan; ürünleri pierre cardin kadar güzel durmaz. fiyatları da aynı değil tabii.
 • diğer şubelerini bilmem ama kadıköy şubesine girdiğime gireceğime bin pişman olduğum gelinlikçi. çalışan ilgisizliğinde rekortmenler doğrusu. sorduğum sorulara baştan savma cevap vermeler, bi havalar bi tripler, gelinlik denetmemek için bin dereden su getirmeler vs.

  ellerinden gelse resmen gelinlik denetmeyecekler. sanki tişört alıyoruz. gelinlik bu gelinlik! elbette üzerimizde nasıl durduğunu anlamak için deneyeceğiz. ne bekliyorlar acaba? kapıdan girer girmez şu beş bin liralık gelinliği paket yapın gitsin dememizi falan mı?

  özetle güzel geçeceğini umsam da tatsız, cansıkıcı bir deneyim oldu. şiddetle hiçbir genç kızımıza tavsiye etmiyorum.