şükela:  tümü | bugün soru sor
  • şahsına münhasır bir özür teşebbüsü...

bir zamanlar "dağdaki çobanla benim oyum bir olmamalı" şeklinde fikir beyan ettiği için eleştirdiğim ve hatta içimden "cumhuriyet bu yüzden güzel ya zaten" dediğim aysun kayacı'dan özür diliyorum.

bugün bir röportaj izledim, ismi lazım değil bir televizyon kanalının, ismi lazım değil bir istanbul ilçesinde, ismi lazım değil bir siyasetçi hakkında "halkın görüşünü" sorması üzerine kurgulanmıştı ve ömrümden yaklaşık 5 dakikayı bu şekilde harcadıktan sonra birden aysun kayacı geldi aklıma ve ona, geçmiş zaman haksızlık ettiğimden emin oldum şu hadde.

özür diliyorum aysun kayacı. şu saatten sonra felsefi dehanı ve sosyolojik birikimini derin bir saygı ile anıyor olacağım sanıyorum ki.
  • dagdaki cobanla mi yapmislar roportaji...herkes kendini boyle cok zeki zannediyor ya deliriyorum
  • zamanında kıymetini bilemedik meydan tuğçe kazaz'a kaldı. yani şimdi aysun ve tuğçe'nin oyu nasıl eşit olur?
  • kampayası açılması gereken söz.
  • platon'a göre de derhal yapılması gereken eylem.

"demokrasinin esas prensibi, halkın egemenliğidir. ama milletin kendini yönetecekleri iyi seçebilmesi için, yetişkin ve iyi eğitim görmüş olması şarttır. eğer bu sağlanamazsa demokrasi, otokrasiye geçebilir. halk övülmeyi sever. onun için, güzel sözlü demagoglar, kötü de olsalar, başa geçebilirler. oy toplamasını bilen herkesin, devleti idare edebileceği zannedilidir.

demokrasi, bir eğitim işidir. eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. devam edilirse demagoglar türer. demagoglardan da diktatörler çıkar.''

platon - devlet
  • başından beri kendisini haklı bulduğumdan dolayı özür dileme gereği görmüyorum.
  • gecti o zamanlar gencolar. gotumuzu yirttik zamaninda hatun hakli diye diye. ne fasistligimiz kaldi, ne orospu cocuklugumuz. hatun da cekip gitti zaten memleketten ki en iyisini yapti.

biz de sizin gibi dar goruslu sigirlarla yasamak zorunda kaldik iste.
  • "ee dağdaki çobanlar oy veriyosa kılıçdaroğlu niye seçimiyor ehemehehe" şeklinde aktroller tarafından savuşturalacak olan özür girişimi.
  • bence canlandırılması gereken kampanya

https://twitter.com/…zepm/status/756507355945238534