şükela:  tümü | bugün
  • bugün itibari ile içinde bulunduğum durum. dağdaki çoban tezinin sonuna kadar arkasındayım lan !

aysun kayacı for president !
  • belki dağdaki çoban olarak genellemeyip, cahil ve okumamış olarak genellersek kabullenebileceğim durum.
  • okumusunu, cahilini, koylusunu, cobanini gecelim...
    en tehlikelisi oyunu sahsi menfaat beklentisiyle satanlardir. su an en buyuk tehlike budur.
    sorun got killari degil evinde ayakkabi kutusu koleksiyonu yapanlar ve yapma hayali kuranlardir.
  • dun bindigim taksinin muhafazakar soforun icinde bulundugu durum.

-abi biz bi zaman bi kadın vardi da cobanla benim oyum nasi bir oluyo demisti. cok da tepki gostermistik simdi anladim hakliymis dedi. ben bi daha bu adamlara oy vermem oy verenlerle de isim olmaz diye ekledi.

bi sure hayatin pahaliligindan dert yandiktan sonra bi daha tovbe bu adamlara oy atmayacagini yineledi. yolsuzluk serefsizlik riya hepsi bunlarda diye de ekledi.

bu da boyle bi anim...

edit: abinin bi karis sakali vardi bir de... detaylar onemlidir.
  • soyadinin aysun kapanci olarak degismesi ile alakali olabilecek durumdur.
  • solcuları topladık sırada akp'liler var. onlar da gelsin kadro tam olsun diye düşünmektir.

evet arkadaşlar

beyaz türk +
    chp +
    sosyal demokrat +
    kemalist +
    ulusalcı +

bunlar kullanıldı. başka yerlerden girelim lütfen.
  • merkezi demokrasiden tiksinen bireylerin çoktan yapmış olduğu. kim kilometrelerce ötedeki veya kendisinden bambaşka şartlarda yaşayan insanlarla kapışarak yalnızca bir yönetim kurulu seçmek ister ki?
  • aysun kayacı'nın değil, aysun kayacı'dan bin yıl önce var olan sadece o dönem aysun kayacı dile getirdiği için kendi görüşüymüş zannedilen bir görüşün haklılığını kabul etmektir. yav he, demokrasinin pek çok açıdan zararlı bi sistem olduğunu da aysun kayacı icat etti zaten he.. olur olmaz hortlatıp durmayın kadını.

edit: demokrasiden her dem vuracağınızda "aysun kayacı haklıymıısh :(" demeniz de cahilliğin bir boyutu bu arada. lan ilk ondan mı duydunuz siz bunu? oldu olacak aysun kayacı teoremi diye ders falan koyalım üniversitelere. demokrasiyi tartışırken aysun kayacı dipnotu verelim falan. off..
  • çoban yerine (bkz: anadolu çomarı) desek, her insanın yapması gerekendir.
  • bence aysun kayaci'nin hakli olacagini kabullenecegine, iki saniye oturup dusunsun. neden dagdaki coban bir otorite tarafindan ele gecirilip, o anki iktidari destekleyebiliyor? bu bir demokrasi sorunumudur, yoksa turkiye'ye ozgu elitist bir yaklasimin urunumudur? cehalet cidden egitimsizlikmidir, yoksa egitimsiz olup baska care birakilmadigi icin, zorlamalara karsi koyamayan halki gutme cabasimidir? bir deyim vardir 'koylu kurnazligi' diye kullanilan koylu kelimesi ne kadar yakisiksiz olsada anlamsal olarak cok dogru bir deyimdir bence. neyse biz ne desek bos siz aysun kayaci'ya hak vermeye devam edin...