şükela:  tümü | bugün soru sor
  • sadece e-maille kayıt olabildiğiniz, haftada bir şahane detaylı komik bir sms yollayıp kaç litre süt istediğinizi soran, ertesi gün kapınızda pırıl pırıl, kapalı pet şişeler içinde gelen taptaze sütlerle sizi mutlu eden sütçümüz... sütü kaynatınca çıkan kaymak 3-4 gün yetiyor... http://aysunthesutcu.blogspot.com/
  • aysun sokmen.
    isi gucu birakip, bir ciftlige yerlesip inek yetistirmeye baslamis.
    sutleriyle tanistiktan sonra, cocukluguma dondum.
  • kısa bir süreyle evlere teslimi durdurmuş diyolladı. ne oldu başlamış mı tekrar dağıtıma.
  • su siralar ciftliginin yanindaki arazi satisa cikmis olan sutcu.
  • interneti aktif kullanan, en az bir blog sahibi anneler tarafından da özellikle tercih ve tavsiye edilen sütçü.

bu kadar popüler olmayı neye borçlu bilemiyorum ama kendileri ile 10 marttan beri mail üzerinden görüşüyorum. henüz kapıma süt getirip getirmeyecekleri konusunda net bir cevap vermediler. aysun hanımın kendisi ile değil de onun adına çalışan biri ile muhatap oluyorum. hayır sanki haftada 5 kilo süt istemedik de kız istemeye gittik kapılarına, bir aydır neyin kararını veremediler anlayamıyorum.
    bizi kimden duydunuz, ön kayıt işlemi yaptım, adresiniz rotamıza uygunsa, referansımız şunlar...

umarım bu kadar prosedürden sonra bir hayal kırıklığı yaşamam.
  • 5 senedir sut (yogurt ve peynir) ihtiyacimizi karsilayan muhtesem insan.
  • cuma ve cumartesi teslimatlarini durdurmus sutcu :(
  • ınstagramina baktim, henuz 20 dakika once dogan bir yavrunun videosunu koymus. ınsanlar da altina yorum birakmis, ah canim, ay can, masallah vs..

yetiskin metabolizmalarinizla sutun icerisindeki proteini sindiren enzimlerin bile artik vucudunuzda bulunmamasina ragmen, baska yavrularin sutunu caliyorsunuz. ama yeni dogan buzagiya ah canim. ulan onun icin annesinin urettigi sutu, vucudunun hic ihtiyaci yokken litrelerce iciyorsun, altina “ah can” yazinca kendini mi tatmin edeceksin?

baska bir canlinin yavrusu icin urettigi sutu icen tek canli olarak insan, bu aptalligina ne zaman son verecek bilmiyorum. kendi arastirmanizi yapin, suruye katilip asidik inek sutlerini icmeyin. sut ice ice vucudunuzu asidik yapip sonra kemiklerinizdeki alkali minerallerden caliyorsunuz. kalsiyum sutten alinmiyor. ayrica o sutlerde yavrunun gelisimi icin gerekli olan ama sizin icin bi boka yaramayip ustune gereksiz yuk olan hormonlar var.

sadece ve sadece kendi keyfini ve “sagligini” dusunen insan irki icin bilimsel arastirmalar ile dolu internet. azicik okusaniz sut de sut diye aglamazsiniz. bebek degilsiniz cunku artik.
  • tarım ahlakını ve tarım disiplinleri bu kadar incelemişken, uygulamışken, birleşmiş milletler çiftliği gibi bir geliştirme yapmışken, apolitik olduğunu hayal ederek sadece ve sadece gönlen, aşkla tarım bakanlığı yapmasının çok iyi bir hareket olacağını düşündüğüm kadın girişimci.
    en azından ilgili komitede olur, istanbul'dan geri dönmek isteyen çiftçilerin ömrüne ömür katacak aksiyonlar alınır.

incelemek için:
    http://www.hayalimbiciftlik.com/8bin100-projesi/
  • topağacı gurme'den de adınızı talep listesine yazdırarak edinebileceğiniz çiğ süt.

(bkz: topağacı gurme)