şükela:  tümü | bugün
  • saba tümer' e kardeşi kadar benzeyen oyuncu kişisi.
  • `kayip sehir`in iyi kalpli travestisi duygu'yu canlandirmaktadir.halbuki kendi gercekte transseksueldir.fuhusa hiç bulaşmamış oluşu ile mücadeleyi erken bırakan translara ve travestilere güzel bir ornek teşkil ettigini düşünüyorum.
  • aile arasında'nın behiye'si. filmde erdal özyağcılar'la bir tuttuğum, mükemmel performans sergileyen kadın. bağırıp çağırmadan, abartmadan nasıl bu kadar doğal ve güzel komedi yapılır yahu. kendisini sık sık her yapımda görsek keşke.
  • saba tümer'in çekici güzel hanfendi versiyonu
    böyle çok insani çok vicdanlı çok tatlı yahu.. çok mu çok sevdim seni behiye
  • aile arasında filmindeki rolüyle 50. siyad ödüllerinde en iyi yardımcı kadın oyuncu ödülünü alarak (eğer yanılmıyorsam) bir ilki gerçekleştirmiş, türk sinemasında oyunculuk dalında ödül alan ilk trans birey olmuştur. göğsümüzü kabartmış, bizi çok sevindirmiştir. ilk oldu, son olmasın, daha çok gururlanalım hem ayta'nın kendi hem de yıllarca yok sayılan tüm translar ve eşcinseller için!

ayrıca neymiş; translar sinemada ve televizyonda seks işçisi rollerine mahkum değilmiş, onlar için oyunculuklarını, kimliklerini cesurca gösterebilecekleri başka roller de mevcutmuş... bravo ayta sözeri, yolun açık olsun.
  • aile arası filminde çok ama çok güzel oynamış hanımefendidir. her sahnede keyifle izledim. şarkı söylediği anlar ise harikaydı.

umarım daha çok filmde sesi ve oyunculuğu ile boy gösterir.
  • bugün nişantaşındaki mahalle adlı cafe'ye deniz türkaliyi dinlemeye gelmiş,hoşsohbet,tatlı,şeker insan,hatta gecenin sonunda sahneye çıkıp bir iki parça seslendirdi...seslendirdi diyorum ancak mekanda dilek diye bi kız vardı,o da sahne alıyormuş bir yerlerde galiba,arkadaş zannedersin kadın mikrofona aç,oturdu sahnenin kenarına,susmuyor,ayta bir şarkı söyleyecek bi türlü olmuyor,bir de bu ikisinin tonları da farklı,ayta erkek tonu,o dilek denen şahıs kadın tonu,düet de olamıyor,neyse kendi kendime dedim ki,saygı,kalite,kendini bilmek başka bir şey,ayta da o kadar saygılı bir insanmış ki sesini çıkarmadı,ve mekandaki herkes de bu durumu farketti..kısaca aytayı oynadığı kayıp şehir adlı dizide çok sevmiştim,ne kadar içten ve samimiydi,kendisi de öyleymiş gerçekten,gecenin sonunda mekandan ayrılırken yanına gidip,sabrınızdan dolayı sizi tebrik etmek istiyorum demek istedim,diyemedim o ayrı,,,seni kocaman alkışlarken ayta sözeri,diğer şahsa pişkinliği için pes diyorum,,,dilek diye bahsettiğim dilek sert diye biriymiş bu arada
  • ulan istanbul'un umay hanimi. nedense ne zaman kendisinin sahneleri ciksa koca bir gulumseme yerlesiyor yuzume. kayip sehir'den sonra onu tekrar gormek cok zevkli. *keyifle guler* "lutfen bayilmayin"
  • hakkında bu kadar az entry girilince acaba aile arasında filminde oynayan o değil miydi diye şaşırdığım müzisyen oyuncu.
    filmde o kadar samimi oynamış ki sanki gerçek hayattan alıp filme koymuşlar.
    evinde nasılsan öyle oyna demişler gibi.
    ayrıca bir yazar arkadaşın da belirttiği gibi saba tümer'e çok benziyor.
  • seni aile arasında filmiyle tanıdığım için kendi adıma serzenişimi dile getirerek söylüyorum ki yürü be ablam!