şükela:  tümü | bugün
  • aysen gruda ve ayben erman'ın ablası
  • cennet mahallesinde kısmet anayı canlandıran aktrisimiz.
  • şemsi inkaya'nın eski eşidir.
  • bir nesil kendisini çılgın bediş dizisi ile tanımıştır.
  • şekerpare filminde kardeşi ayşen gruda ile oynamıştır. ikisi de evde kalmış kız kurusu rolündedir.

allah uzun ömürler versin, çok daha sonraları "şöyle iyiydi böyle iyiydi" yazmak istemedim. kendisini yeşilçam'da çok başarılı yan rollerde görmek mümkün.

şu an kendisi huzurevindedir.
  • şemsi inkaya'nın (kemalettin tuğcu'nun ölümsüz eseri üvey baba'nın baş karakteri) eski eşidir. ayşen gruda ve ayben erman'ın (şabanoğlu şaban filmindeki nigar) kardeşidir. çoğumuz onu çılgın bediş'te selahattin taşdöğen'e (dede) yazarken hatırlasak da hatırı sayılır bir geçmişi vardır.
  • internette dolaşırken kendisinin fotoğrafına rastladım.kendisi huzurevinde yaşıyormuş artık.epey bir yaşlanmış haliyle.gazetenin ufak bir köşesinde röportajında yeşilçam'ın vefasızlığından dem vurmuş.primler yatmadığı için emekli olamadığını söylemiş.yazık ki ne yazık böylesine gerçek sanatçıların hakkını alamamış olması çok üzüyor insanı.işte bu yüzden dünyada adaletin olmadığına tekrar tekrar emin oluyorum.
  • çamaşır suyu içmemek için bi bölüm çılgın bediş açayım dedim. sonra ne mükemmel bir kadın olduğunu hatırlayıp çamaşır suyu içmekten vazgeçtim. buraya gelip artık huzurevinde yaşadığını öğrenince çamaşır suyunu ikilemeye karar verdim.

mutlu anlar vardır ancak mutlu hayatlar yoktur.