şükela:  tümü | bugün
 • adaletin olmadığı bir ülkede babası ve ailesi adaleti aramaktadır. kızlarının feci akibeti herkesçe bilinsin diye yaşamını kitaplaştırmışlardır.

  dayanabilen beri gelsin.

  ayten öztürk'ün acıklı hikayesi
 • lübnan'da gözaltına alınan ve 6 aydır kendisinden haber alınamayan, sonunda da ankara siyasi şube'de ağır işkence altında olduğu anlaşılan, filistin askısı, elektrik verilmesi, falaka gibi bir çok işkenceden geçendir.
  1992'de öldürülen ayten öztürk ile sadece ismi değil, kaderi de benzemektedir. 90'lı yıllara yine döndüğümüzün 'yeni' bir kanıtıdır.
  kaynak
 • fatih akın'ın yaşamın kıyısında filminde nurgül yeşilçay'ın canlandırdığı karakter. ayten öztürk, filmde almanya'ya yasadışı yollardan giriş yapıp alman bir kızla tanışır daha sonra alman polisi tarafından yakalanıp türkiye'ye geri yollanır ve türkiye'de terör suçundan hapse girer. daha sonra bu alman kız da ayten öztürk için hukuk mücadelesine girer ve maalesef istanbul'da tinerciler tarafından öldürülür.

  ayten öztürk aynı zamanda gerçek bir kişidir. 1992 yılında yeşil kodlu mahmut yıldırım'ın öldürdüğü thko'lu teröristtir kendisi.

  radikal'de hakkında şöyle bir bir parlatma yazısı var.
  link
 • #80760982 nolu entry de belirtilen ayten ozturk mitin ankara'daki iskence merkezinden goturulup 6 ay boyunca iskence gordugunu ogrendik.

  6 ay boyunca her turlu zulme maruz kalmis kisidir