• ağzı bozuk, salya saçan bir tip.

engelle, rahat et.
  • entrylerinde cumhuriyetçilere, sosyalistlere ve atatürkçülere atıfta bulunan, kendisini milliyetçi olarak tanıtıp, chp'lileri çözememekten yakınan ve aynı şekilde chp'lileri "halka tepeden bakmakla suçlayan",bir garip yazar. kendisini anlamak için bayağı bir mücadele vermek gerekiyor. zira kendisi cumhuriyet halk partisi'ni, "merkez sağ" partisi zannediyor.
  • `ingilizce kelimenin türkçe okunuşunu yazarken türkçe karakter kullanmayan başlık.`
  • büyük adam, büyük büyük, çok büyük çok çok!.

nemli gözlerimle ve saygıyla alıntılıyorum:

başlık: ''ebrar sitesi'' entry ''anti speysilist'' ten

entry:

10 gündür enkazında uğraştığım sitedir.

canlı çıkarmak nasip olmadı ama 16 aileye cenazelerini tek parça teslim ettim. çok hikayeler dinledim, çok hayaller duydum. hatıraları tırnaklarımla kazıyıp çıkardım. üzgünüm. çok.
    26
    ayti speysilist
    16.02.2023 22:28

saygıyla.. saygı ve hayranlıkla.. dolu gözlerlerle..

allah (cc.) senden ve sizin gibi herkesten, tüm koca yüreklilerden razı olsun kardeşim, ben ve biz sen ve sizlerden razıyız kardeşim;

nemli, dolu gözlerle: sevgiler ve sevgiler!.
  • başlığına bu yazdıklarını aktarmak görevimdir, format için tanım:

''büyük adam, büyük.''

ve hakkını bize helal et büyük adam, saygılar, sevgiler ve sevgiler..

başlık: '' 6 şubat 2023 kahramanmaraş depremi''

yazı ''ayti speysilist'ten ve hakkını bizlere helal et dostum, helal et.. helal et.. gözlerim doludur ama ağlamayacağım çünkü adım gibi biliyorum sen ve senin gibi dünya görüşü, siyasi duruşu ne olursa olsun bu soğukta günlerce o kurtarmaları yapan gönüllülerimiz sessizce kendi kendinize defalarca ağladınız ve aklınıza geldikçe ağlayacaksınız, entry:

''ayti speysilist'' ten:

''6 şubat günü maraş'a giri yaptım. kırşehir yolu resmen walking dead sahneleri gibiydi... kaza yapmış tırlar, ters dönmüş ve terk edilmiş araçlar. yolda o tipiye rağmen, kazalara yardım ede ede istanbul'dan maraş afad il koordinasyon merkezine tam olarak 20 saatte ulaştık.

ilk 72 saat tam bir kaos hakimdi. o an şalterimi kapattım... hafızama atmak istemedim hiçbir şeyi.. tam 20 gün kaldım. - 20 derecede çadırda montlar bereler, eldivenler ve 3 battaniye ile uyudum. 10. gün kışlık tulum buldum kendime. hava kuvvetleri sağ olsun...

dediğim gibi şalteri kapattım empati yapmak istemedim. içime attım hepsi içimde kaldı herhalde.. hiçbir şey hatırlamıyorum... profesyonel davranmak, sadece iş olarak görmek istedim. ne kadar mümkün oldu, bilmiyorum.

şikayet ya da övgü için demiyorum ama halk tarafından kucaklanıp öpüldüğüm de oldu, yaşlı amcaların elimi öpmeye çalıştığı da oldu.. aksi durum olmadı mı? oldu... 50 saattir hiç uyumamış, kaldırımda bi yerde otururken "oturacaksan ne bok yemeye geldin?" diye hakaret yediğim ya da sokaklarda kürek ve levyeyle kovalandığım oldu. hepinize hakkım helal olsun. yarın çağırın yine gelirim. acınızı ben tahmin edemem. elimden daha fazlası gelirdi belki diye hayıflandığım oluyor hala. uyumaya utandığım günler yaşadım orada. yanımda pat diye bayılan arkadaşlarım oldu, ayağı bacağı kırılan oldu..

son 10 günümü meşhur ebrar sitesinde tehlikeli bir enkazda geçirdim... kimse ellemek istemediği için biz seferber olduk. dikkatle çalışıp ailelere cenazelerini tek parça teslim ettik. o taşlaşmış cesetleri unutamıyorum bazen. çok ilginç şeyler, deneyimler yaşadım. maalesef 5. günden sonra enkazlarda koklayarak çalıştım. öylesi daha kolaydı. kokuya doğru gitmek kesin çözümdü.. sağlıklı mı bilmiyorum ama dediğim gibi kesin çözümdü. evime döndükten sonra 15 gün herşey ceset gibi koktu. tüm şehir ceset kokuyordu sanki. üzülsem mi sevinsem mi bilmiyorum ama hatıralarım siliniyor sanki yavaş yavaş.. elimdeki videolara fotoğraflara bakıyorum. olaylar rüya gibi geliyor...

bıraksanız sayfalarca yazarım gibi hissediyorum. tarif edemiyorum yaşadıklarımı. hakkınızı helal edin maraş halkı. elimden bu kadar geldi.
    18
    ayti speysilist
    13.04.2023 00:44 ~ 00:44''

edit: nemli ve dolu gözlerle, sonsuz teşekkürler, sonsuz sevgiler, affedin bizi siz enkaz altındakş milyonları kurtarmaya ceketini alıp kurtarmaya koşanlar, affedin biz gelemedik; hakkınızı helal edin canlar, hakkınızı helal edin..

muazzam bir saygı ve hayranlıkla: sevgiler ve sevgiler..
hesabın var mı? giriş yap