şükela:  tümü | bugün
 • chp mersin 1. sıra milletvekili adayıdır.

  bizler gibi ülkemizin de sizden öğreneceği çok şey var.

  yolunuz açık olsun hocam...
 • pat diye 1.sıraya çıktığına göre kılıçdaroğlu'nun sağlık bakanı adayı olsa gerektir!
 • meclise boş yere gitmediğini göstermiştir.
  http://www.dailymotion.com/…uymelerindeki-vide_news
 • konuşmaları gayet pragmatisttir. muhalefet dediğin bu adam gibilerden oluşmalıdır. düzgün karakterde olan her iktidar bu yapıda bir muhalefet ister, ama günümüz iktidarı istemiyor. ne sonuca vardığım anlaşıldı sanırım.
 • özellikle sağlık alanında ve de son günlerde popüler olan performans sistemi hakkında meclis kürsüsünü meşgul eden milletvekili. iyi de yapıyor.

  anlattıkları epey dikkat çekici ve anlatım tarzı da bir muharrem ince gibi etkileyici. sağlık bakanını çeşitli şekillerde sıkıştırmayı iyi biliyor ancak sağlık bakanı da bunlardan kurtulmayı iyi başarıyor hakkını verelim.

  akp kadrolarında kendisinin bir hocası da var sanırım , ona da sayın hocam diye seslenip eleştirmekten geri durmuyor. yapıcı eleştiriler yapıyor gibi umarım daha da faydalı olur .
 • hekimlere yönelik şiddet hakkındaki şu sözleri dikkatle dinlenmelidir.
 • köprü ve otoyolların özelleştirilmesinden sonra hükümetin kamu hastanelerini satmaya hazırlandığını beyan etmiş milletvekili.

  "“biz vatana hizmet ediyoruz diyorlar, vatana bu şekilde hizmet etmeyin. “bürokratik oligarşi ve yargı bana engel oluyor” diye feryat eden bir başbakan tarafından yönetiliyoruz” diyen atıcı, yaptığı basın toplantısında, “kendi yaptıkları yasaya, kendi yazdıkları yönetmeliğe aykırı ihale yapan akp hükümetine, danıştay “bu ihaleler hukuka aykırıdır” dedi. şimdi hükümet “ben nerede hata yaptım” diyeceğine ve halkın yararına düzeltme yapacağına, o yönetmeliğin adını değiştirip yasa yapıyorlar. ” diye konuştu."

  ayrıca kendisi sormuş;
  1. akp hükümeti neden kamu-özel ortaklığı modelini uygulamak istiyor?
  2. bunca özel hastane varken devlet hastaneleri neden özelleştiriliyor?
  3. her fırsatta övünen akp hükümeti toki eliyle inşaat yapamıyor mu?
  4. erzurum’da devlet eliyle yapılan hastane çok daha ucuza yapıldığı halde neden aynı yöntemler her yerde uygulanmıyor?
  5. ihaleyi alan şirket her şeye rağmen batarsa ne olacak?
  6. bu hastanelere yaklaşık 5 milyar tl harcayarak tamamına sahip olmak varken yaklaşık 50 milyar (katrilyon) kira ödemek niye?
  7. bazı bakanların “bu borcu torunlarımız bile ödeyemez” diyerek karşı çıktığı iddia edilen bu projeye neden inatla devam ediliyor.
  8. kamu özel ortaklığı sistemini deneyen ve 20 yıl sonra pişman olarak kamuyu zarara uğrattığı için araştırma komisyonu kurduran ingiltere örneği varken, bu hatada neden ısrar ediliyor?
  9. liberallerin bile hayallerinin ötesinde olan ve ingiliz hazinesi raporunda “kapitalizmin kabul edilemez yüzü bu sözleşmelerle ortaya çıkmıştır” denilen bu sistemi kim dayatmaktadır?

  http://sozcu.com.tr/…n-sonra-sira-hastanelerde.html
 • bugüne kadar tanımadığım fakat milletvekillerine yeni düzenlemeye karşı çıkmasıyla tanıdığım milletvekili. mecliste vicdan sahibi ender milletvekillerinden.

  "bireysel olarak bir milletvekilinin kürsü dokunulmazlığı dışında hiçbir ayrıcalığının olmaması gerektiğini düşünüyorum. dokunulmazlık dahil karşıyım. sadece kürsüde çıkıp millet adına her şeyi konuşması gerektiğini, onun dışında diğer vatandaşlardan hiçbir farkının olmaması gerektiğini hep söyledim, ömrüm boyunca da söyleyeceğim. milletvekili özgür iradesiyle konuşma ihtiyacı duyarsa ha burada konuşur ha genel kurul’da konuşur. burada ayrı orada ayrı mı konuşacağız. karakolda doğru söyleyip mahkemede mi şaşacağız. anlaştığımız kanunlarda da çıkıp saatlerce konuştuğumuzu biliyorsunuz."

  http://www.hurriyet.com.tr/gundem/23237079.asp
 • http://www.youtube.com/watch?v=5gr7df5vvaa
  böyle muhteşem bir konuşması olmuştur bugün mecliste.