1. arastirmaci yazar. ozellikle, nazizmin amerika tarafindan bilincli bir sekilde desteklendigini,amerika'nin gizli "nazi" orgutlenmeleri tertipledigi ve kurulan thule tarikatinin hitleri yarattigi gibi komplo teoriyleriyle gundeme gelmis, bilinmeyen hitler kitabinin yazari, ikinci bir harun yahya vakasi olmasi muhtemel.
  2. gizli örgütler ve okültizm konusundaki engin bilgiye sahip bir araştırmacı.
    "bilinmeyen hitler", "laiklik/enigma'ya dönüşen paradigma", "türkiye ve ortodokslar", "türkiye'de kadın", "vatikan ve tapınak şovalyeleri"
    kitaplarından birkaçıdır.
  3. tgrt,samanyolu tv ve kanal7 nin ilk yayina basladiklari zamanlarda-ki 1992-1995 dilimine denk geliyor sanirim -surekli bu kanallara cikip komplo teorilerini ortaya doken bir elemandi.gunumuzde kendisinin turevlerinden binlerce ortaya ciktigindan midir bilinmez artik pek gorunmuyor ortalikta.
  4. oldukca bilgili olmasina ragmen bilgileri dogru/yanlis suzgeci yerine onyargi ve komplo suzgeclerinden gecirerek kullanan arastirmaci yazar.
  5. abye "masonik bir örgütlenme" diyerek akşam gazetesinin dikkatini çekmiş yazar.
  6. meşhur olabilmek için ne yapması gerektiğini düşünüp, yanlış sonuca ulaşan, bunu farketmeyip düşündüğünü yapan şahıs. hatırlarım, 1970'lerin sonuna doğru, kadın sorunu başlıklı bir kitap çıkarıp altbaşlık olarak marxist bir yaklaşım demeyi yeğlemişti. amacına ulaşamayınca murat belge'ye bulaştı. sonra, cumhuriyet'e takıldı, oradan aydınlık ve ceviz kabuğu'na düştü. ne diyelim, allah düşürmesin.

aytunç altındal hakkında bilgi verin