• ayvayi $ekerli su icinde kaynatiyorlar.. sonra ustune kaymak koyuyorlar.. buna deniyor..
  • annem bı yapar offf
    kan kırmızı parmak yedırtır
  • ama diyorum kabul etmek gerekir
    ki ayva tatlısının kaymaksız bir olayı olamaz
    vay be ne anneler varmıs demeden edemeyecegim
  • ayvayı yiyesi geliyo adamın
  • ayva meyvesinin pi$irilip $erbetlenmesi sonucu elde edilen ve tercihen kaymakla sunulan bir tatli. sanirim bizim memlekete ozel. gerci tarimla ugrasmaya cok gec basladik ama, ben yurtdisinda da ayva tatlisi oldugunu sanmiyorum.
  • kaymak ve ayva tatlısı tek başlarına bir boka benzemezlerken birleştiklerinde ortaya çıkan inanılmaz tat orgazmik olabilir.
  • ayva suyuda var,oda güzel ama en güzeli armut suyu tadından içilmez şakaklarınızda mermi yemişsiniz hissi uyandırır
  • haci abdullah'ın ayva tatlılarının tadı ayrıdır.
    kaymak, ayva ve tatlı, bir nevi afrodizyak etkisi yaratır.
  • pişirilirken tencereye kabuklarından bir miktar atıldığında kıvamı ve lezzeti daha bir hoş oluyor. kabuklar hem şerbetin jelleşmesini sağlıyor, hem de rayihayı artırıyor. kızarsınlar diye soyulmuş ayvaları bekletmek ya da tatlıcıların yaptığı gibi kızamık şekeri eklemekse, estetik uğruna besin değerinden ve lezzetten ödün vermek sadece.
  • en sevdiğim tatlılardan. nedense her tatlıyı yapabilen bir ailem var ama bunu yapamıyorlar.*
hesabın var mı? giriş yap