• dünyanın en muhteşem içeceği olmaya aday bitki çayı. doğadan'ın "kimse içmiyor bunu amk kaldıralım piyasadan" demesinden çok korkuyorum sözlük.
  • doğadan'ın açık ara en güzel çayı. git gide havaların da soğuduğu şu günlerde ilaç gibi geliyor kendisi, şeker yerine bir kaşık bal konulunca da güzel bir tadı oluyor. şöyle bir mantıkla anlatmak gerekirse; ayva güzeldir, ıhlamur da güzeldir=> ayvalı ıhlamur çok güzeldir. bu da böyle reklam kokan bir entry oldu ama deneyin, güzel.
  • kısa süreli mutluluk harmanı.
  • çok güzel kokan bitki çayı. tam zamanı.

bulunduğum şehirdeki marketlere özellikle baktım yok bulamadım. ıhlamurun içine normal ayva dilimleyip atsam olur mu acaba?
  • bilhassa ayva yaprağı öksürük için iyidir. bulursanız kurutun.
  • normalde gerçek ıhlamurun içerisine zaten gerçek ayva atılarak kaynatılanı makbul olan olan aromatik içecek.

kışın kahveden çok ıhlamur içen adamım. limon biraz ayva ve yapraklı ıhlamur. tarçın sevmiyorum, zira baskın bi tadı kokusu olduğundan ıhlamur kokusunu almayı tercih ediyorum. sen ne inanılmaz güzel bir içeceksin be ıhlamur!
  • en sevdiğim bitki çayı. ayrıca şekersiz içelebilen nadir bitki çaylarından diye düşünmekteyim.

(bkz: muhteşem ikili)
  • bu sabahımı güzelleştiren içecek..bitki çayının içerisinde aroması yoğun ve güzel bir tadı var. tabi gerçeği olsa daha müthiş olur. ben bazen sevdiğim şeyleri kendime saklarım biraz bencilce ama mesela bu içeceği sadece ama sadece çok sevdiğim insanlara öneririm ya da yaparım. öyle sevdiğim yerlere de aynısını yapıyorum sevdiğim yiyecek, içeceklere de..böyle özel insanlar bilsin gerisi bilmesin istiyorum.ayvalı ıhlamurda onlardan biri..
  • sallama çay olarak değil de klasik demlenen ıhlamurun içine ayva kabuğu atılarak yapılırsa şahane olan içecek. özellikle içine kurutulmuş kuş burnu, elma kabuğu ve limon atılırsa bardak bardak içilir. kişinin zevkine kalmış olarak nane de acayip güzel gider bu ıhlamurla.
  • kokusuda, tadıda şahane olan bitki çayı. bayıla bayıla içiyorum efendim. bir iki damla limon gayet yerinde bir ekşilik katıyor. gün içinde stresten uzak tutsun diye başladım. gerçi sallama çay, içindeki mineraller, vitaminler ne kadar saf ve etkili olabilir bilemiyorum ama kokusu ve tadı çekiyor insanı kendisine.
hesabın var mı? giriş yap