şükela:  tümü | bugün
 • ayvalığın havasından mı suyundan mı, kullandıkları saf zeytinyağından mı, her ürünün en tazesi ve doğalını sunmalarından mı, güler yüzlü hizmetlerinden mi yoksa giritli ve boşnak kadın aşçılarından mı bilinmez lezzette ulaşılacak son noktayı yakalamış olan bir lokanta.

  uzun yolculukta zeytinyağlı yemek risklidir düşüncesini silip atan, sindirim sistemini hiç zorlamayan, kaliteli ve leziz yemekler sunmakta.

  duvarları adet olduğu üzere mekanda yemek yemiş olan ünlülerin fotoğrafları ile dolu. kasanın arkasında mekan sahibinin babasının fotoğrafı ve kendisine ait özlü sözler yer almakta.

  tezgah üzerinde birbirinden değişik zeytinyağlılar ve klasik türk-osmanlı-girit-rum-boşnak mutfağından örnekler sunan yemekler iştahınızı kabartmakta.

  tezgahın üzerindeki tavanla birleşen duvarda ise çeşit çeşit eski zaman tabanca ve tüfekleri asılmış ve tam ortada çok güzel bir gazi mustafa kemal atatürk portresi yer almakta.

  garsonlarının güler yüzüne hızlı servisine gösterdikleri üstün ilgi ve alakaya, mekan sahiplerinin müşterilerine sundukları inanılmaz sıcak ve yakın tavırlara hayran kalmamak elde değil.

  böyle bir mekanı büyük şehirlerde bulmak sanırım asla mümkün olmayacak çünkü her şeyden önce mekanın müdavimleri ve sahiplerinin temiz kalmış insanlıklarını büyük şehir insanlarında bulmak artık mümkün değil...

  mekanın sahibi beyefendinin de mekandaki çorbalardan sorumlu olduğunu ve servisini bizzat kendisinin yaptığını belirtelim.

  eğer vedat milor ya da mehmet yaşin olsaydım, kabak çiçeği dolmasını yemeden, yoğurdunun, çorbalarının, zeytinyağlılarının ve karnıyarığının tadına bakmadan mekandan ayrılmamanızı önerir, 5 üzerinden 5 yıldız verirdim bu mekana.

  yolunuz ayvalık'a düşerse çarşı içinde ısrarla sorunuz, arayınız, bulunuz ve bütün çeşitlerinden yiyiniz.

  ek: web siteleri de varmış: http://www.ayvalikpasacorba.com/
 • alkollüyken ayıltan mekandır. çorbaları gecenin köründe biraz pahalı ve güzeldir.
 • sıradan bir esnaf lokantası. ancak ayvalık yazlıkçılarının sırf ayvalık çoooooooook güzel bir yer diyebilmek uğruna, yazın 40 derece sıcaklıkta kaynar kaynar işkembe, paça çorbası içip, övüp durduğu yer.
 • içinden bol miktarda kıl çıkar.
 • tam olarak tatilcileri düzmeyi kendine amaç edinmiş overrated ayvalık lokantası.

  hesabı bir güzel geçirirler, yanlışlık var dersin pardon der indirir ama hala geçirirler. lanet olsun der uğraşmak istemezsin bu sefer pos cihazımız arızalı diye vergi kaçırmaya çalışırlar.

  sözün özü düzülmek isteyen gitsin. ha yiğidin hakkını da verelim paça çorbası oldukça başarılı.