şükela:  tümü | bugün
  • her ne kadar malikaneyi göremesem de enteresan bir ilan.
    artık şuna kesinlikle inanıyorum ki ayvalık bölgesi emlakçılarının çok yüksek bölümü tam bir utanmaz. ortada taş yapı bir bina var ve bu şark kurnazı emlakçı bunu malikane diye ittirme peşinde.
    utanma var mı? tabi ki yok. en küçük bir yüz kızarması dahi olduğundan şüpheliyim.
    malikane 1
    malikane 2
    malikane 3
    ev bilgileri

malikane açılımı: "bir bahçe içinde, büyük ve gösterişli köşk".
  • oraya o parayi verecek olan varsa gelsin $1m'a kendisine florida'da is kurup green card sahibi yapalim, kalan paranin $7-800k'ine bundan kat be kat guzel bir villa alalim. geri kalan bir kac yuz bincik de bendenizin mentorluk payi olsun.

ucak biletleri ve basvuru masraflari da benden, hadi gene iyisiniz keranacilar.
  • emin olun, o kadar parayı verecek kadar gerizekalı bir alıcısı çıkacak malikanedir.
  • akıllara şu muhteşem mimarili camiyi getirmiştir.

cami

sonuçta bulunduğu alan belli, çevresi kapalı. içini de alan yapsın diye düşündüler herhalde.
  • işin güzel yanı 2 milyon dolardan 2 milyon euro'ya çıkması. kısa zamanda iyi değer kazanmış. bence değerlendirebilir.

https://www.milliyetemlak.com/…z-sahaser--malikane-
  • enteresan olmayan bir ilan, istanbul'da denize birazcık yakın evler artık 3 milyon tl civarlarından satılıyor. tabii bu evler sıfır. burada tek sorun şu 3 milyon tl'den fazla değeri olan evinizi satmaya kalktığınızda eğer çok rağbet gören bir yerde değilse en az 1 yıl nakit ile ödeme yapacak alıcı bulamıyorsunuz.

balıkesir gibi yerler de istanbul'da benzeri yerler 10 milyon tl'den satıldığı için rağbet görmeye başladı. mesela geçenlerde izmit'te göl kenarında bir yazlık için pazarlık yapıyordum 1.5 milyon tlden aşağı inmiyorlardı.

şu zenginlere gerizekalı denmesi olayını da bir türlü çözemedim. bunu yazan adamların yıllık kazancı en en fazla 300 bin tl olsun -ki o kadar da olduğunu sanmıyorum-, belki yıllık kazancı 12-15 milyon tl olan insanlara gerizekalı diyorlar. herkes kılı kılına yaşayıp lüksten her zaman kaçmak zorunda değil.

burada kızmanız gereken zengin kesim de değil, sizi fakirleştirenler ve kendiniz. mesela ben fakirlikten ölsem dahi gidip 4000-5000'e bir yerde köle gibi haftada 40 saat çalışmam.
  • tavuk malikanesi heralde ; nam-i değer kümes.
  • malum muteahhitin yaptigi studyo, 1+1 falan dairelere 900k lirayi verenleri uzmustur...
  • bunun en azından 4 duvarı var. cunda adası'nda çatısı olmayan bir duvarı yıkılmış eski rum evine bile satılık ibaresi asılmıştı, meraktan arayıp sorduğumda bu civarlarda bi fiyat vermişti emlakçı. şaşırmadım.
  • bu ve turevleri dururken, o kadar parasi olan adamin almamasi gereken virane. milyonlari olup 1+1 ev alamayan fakirler olarak artik bunlari bekliyoruz muteahhitlerden...