şükela:  tümü | bugün
361 entry daha
  • yeni bitirmiş ve etkisi altındayken sıcağı sıcağına bikaç şey yazmak istedim. öncelikle can bonomo'nun şarkısında geçen derda ile ana karakterlerin bi ilgisi yok araştırdığım kadarıyla, çünkü bi yazar entry'sinde karaktere ithafen yazdığını söylemiş ancak şarkı vefat eden annesi için yazılmış.

az; çokun, ekstremin bir arada toplandığı sonra bomba olup patladığı tabiri caizse hardcore bi roman olmuş her açıdan. içinizi ezen durumlara, lanet olsun diyeceğiniz olaylara okurken üçüncü göz gibi tanıklık etmeden önce derin bi nefes çekmeniz gerekiyor. okurken paranoyak ediyor insanı. özellikle tecavüz taciz gibi mevzuların geçtiği satırlar çok gerdi.

çok rahat okunan akan bi kitap ama edebi olarak derinliğini yine elimde olmadan kinyas ve kayra ile kıyasladım ve çok da tatmin etmedi. bunu günday'ın her kitabı için yapacağım üzgünüm ki.

--- spoiler ---
    sonunda ne olduğunu tam anlamadım küvette intihar mı ettiler? şarapta zehir mi vardı? anlayabilen varsa öğrenmek isterim.
    --- spoiler ---
  • bir hakan gunday romani.

yazarin uslubunu -ozellikle kinyas ve kayra'dakini- asiri begenmeme ragmen bu romani bana biraz vasat gelmisti. okuyali cok oluyor ancak hatirladigim kadariyla beni bu dusunceye iten icinde cok fazla tesadufe yer vermesiydi.

yine de vakit kaybi mi? asla degil.