şükela:  tümü | bugün
  • işini sevmeyen insanların işlerini sevmemesinin genel sebebi diğer insanlardır. insanı delirtenler genelde sizin idarecileriniz ve/veya müşterilerin manyaklığıdır. bu hesaba göre eğer insan etkileşimini minimuma indirirsek işimizde maksimum mutluluk yakalayabiliriz.

    ancak insanların para kazanması sadece diğer insanların size para vermesiyle mümkün olduğundan mecburen lanetli türdeşlerimizle iletişime girmek zorundayız.

    peki biz hayatımıza her gün lanet okumadan geçimimizi nasıl sağlayabiliriz?

    örnek: ressam olursunuz ve bir sergi açarsınız. menajer mi artık nes kimse aracı bir kişi olur sergi için galeri tutan, gelen ziyaretçilere sizin resimlerinizi gösterip açıklama yapan, sizi öven, fiyat belirleyen ve komisyon alıp gerisini size veren. arada böyle tampon görevi görür diğer insanlara karşı. siz de stresten uzak, resim yapıp para alarak günlerinizi geçirirsiniz.

    böyle iş bilen varsa, "ben ofis işimi bıraktım, artık şu mesleği yapıyorum. sıfır stres. tavsiye ederim" falan diyen varsa buyursun fikirleri bekliyoruz.
  • bankaya 250 bin lira yatırıp her ay şubeden faizini alma işi. en az insanla iletişim kurulup yapılacak iş budur. ha internet bankacılığı ve atm ile de bunu yaparsın ama yinede arada şubeye gidip banka bireyseli ile faiz pazarlığı yapmak gerekir.