şükela:  tümü | bugün
 • bu başlığın açılmamış olması şaşırttı. başlığı açmakta ki amacım birbirimizden uzaklaştırıldığımız, insan değerlendirmede ki ilk kriterimizin siyasi bakış açısı olduğu yakın tarihte gerek ülke topraklarının içinde gerekse dünyanın her hangi bir yerinde bulunan türkiye cumhuriyeti vatandaşlarını tanımak; fikirlerini, işlerini, hikayelerini, hedeflerini, amaçlarını görmek.

  toplumsal ve bireysel gelişimin bütün yolları kapatılmaya çalışıldığından bu süreçin birbirine yol gösterecek, belirli yola mahkum edecek insanlardan değil bireylerin birey olabilmeleri ve kendi yollarını bulabilmeleri o yolda emin adımlarla ilerleyebilmesi için o yola ışık tutubilen aydınlatabilen insanları tanımamız, incelememiz, yorumlamamız gerektiği inancındayım.

  neden türkler neden insanlar değil?

  toplumsal aydınlanmanın bir süreç olabilmesi için dilin anlam ve kavram açısından önemi aşikar. birey zaten kendini yetersiz hissederse fazlasını isteyip tüm dünya insanlarını merak etmeye başlayacaktır. aydınlanma ve merak arzuları bir kere tetiklendi mi geriye dönüşü imkansızdır.

  toplumu boşverip bireyselliği ön planda tutarsak sınırlarımızı ister istemez kısıtlar ışık anca odamızı aydınlatır lakin sokak, mahalle, ülke, insanlık ileriye gitmeye mahkumdur. her ne kadar geçmişte kalma sevdalıları olsa da...

  yin yang dostlarım çift taraf her zaman olmuştur, olacaktır.
  barış için savaş;
  savaş için barış kaçınılmazdır.

  ilk gün de var olmuştur son gün de var olacaktır.

  koca bir milletin içine ışık koyan çok kişinin bildiği az kişinin anladığı mustafa kemal atatürk'e saygı ve sevgi ile...
 • başlık kayıplara karışmış. canlandırma entrysi. bu entry kendini imha edecektir.
 • (bkz: murat günak)