şükela:  tümü | bugün soru sor
2987 entry daha
 • getty research ınstitute, pierre de gigord koleksiyonu’ndan 19. ve 20. yüzyılın başlarında osmanlı döneminde çekilmiş fotoğrafların yaklaşık 6.000’ini dijital hale getirerek bu fotoğrafları internete açtı. fotoğraflar ücretsiz olarak indirilebiliyor.

  buradan
 • istatistiki veriler üzerine rapor hazırlayacaklar için faydalı olabilecek bazı kaynaklar. *

  www.internetlivestats.com

  internet dünyasında neler olup bittiğinin sayılarla ifade edildiği site. örneğin bugün bu saate kadar 3.7 milyar google araması yapılmış, instagrama 46 milyon fotoğraf yüklenmiş. toplam internet trafiği an itibariyle 3.5 milyar gigabyte.
  ---

  www.usalivestats.com

  abd özelinde çeşitli istatistikler. bu yıl 26 milyon sinema bileti satılmış, 996 intihar yaşanmış filan. ne işe yarar bilmiyorum, bazıları ilginç gelebilir.

  edit: mükerrer site editi *
 • #39277544
  #44432644
  #53079984
  #70787697
  #77151273
  #79967504
  #85349608

  daha önce hiç kimsenin vermediği bir site vereyim ben de bari.

  http://www.worldometers.info/tr/

  not: bu entry ironi içermektedir.
 • ingilizce bilen, ofansif mizah ve bir şeyler okumayı seven arkadaşlar için kuşkusuz encyclopedia dramatica. wikipedia'nın yokluğunda gidiyor. ben daha çok ülke, büyük lider maddelerini okumayı seviyorum. buralarda alt kısımlarda o ülkenin insanını nasıl trolleyebileceğinize kadar her şey yazıyor.

  yunanistan
  suriye
  almanya
  fransa
 • *online video editör
  video'ya efekt verebileceğiniz, döndürebileceğiniz, sağından solundan kırpabileceğiniz, gif'e dönüştürebileceğiniz, speed motion ve slow motion yapabileceğiniz (tabi ki video kalitesi şart) tekrar boyutlandırabileceğiniz, yazı ve fotoğraf ekleyebileceğiniz faydalı bir site.

  *1984'den beri çekilen uydu görüntülerinde oluşan maps.

  *yüksek çözünürlüklü uzay fotoğrafları

  *hd ve 4k kalitede slow motion video izleyebileceğiniz bir site. ayrıca vektörel grafik ve müzik de aratabilirsiniz. alternatif
 • kitap fiyatlarını neredeyse tüm alternatifleri listeleyerek veriyor. bu sayede en uygun fiyata nereden alacağınızı görebiliyorsunuz. trivago'nun kitaplısı.

  http://www.kitabinabak.com/
11 entry daha