şükela:  tümü | bugün sorunsallar (3)
4673 entry daha
 • endeksa.com

  yaşadığınız veya merak ettiğiniz bir yerin emlak piyasasına, orada yapacağınız yatırımın kaç yıl sonra geri geleceğine, bölgenin eğitim düzeyine, mahalle mahalle seçimlerde en çok oy verdikleri partiye, hatta yaşadığınız bölgede hangi kütüğe en çok kayıtlı insanlar yaşıyor gibi birçok bilgiye erişebileceğiniz muhteşem bir analiz sitesi.
 • (bkz: codepen)

  html, css ve js öğrenirken uygulama için şahane bir yer.
 • yazı işleri ile uğraşanlar, öğrenciler, yazılımcılar, tasarımcılar, internette sık sık takılanlar veya gündelik kullanıcılar için oldukça kullanışlı google chrome eklentileri

  hover zoom+

  hover zoom+ eklentisi sayesinde bir resmin üzerine fare imlecini getirdiğinizde resmin orijinal boyutunu herhangi bir yeni pencere açmadan görebiliyorsunuz. üstelik resmin üzerine fare imlecini getirip büyüttüğünüzde, klavyenizde ‘s’ tuşuna basarak resmi direkt olarak indirebiliyorsunuz.

  crx mouse

  google chrome tarayıcınızdaki sekmeleriniz arasındaki geçişleri veya sekmeleri kapatmanızı ayarlayabileceğiniz özel fare hareketleri atayabiliyorsunuz. örneğin sağdaki sekmeye geçmek için sağ tıka basılı tutup sola kaydırın veya soldaki sekmeye geçmek için sağ tıka basılı tutup sağa kaydırın.

  print friendly & pdf

  tam öğrenci dostu bir eklenti. bu eklenti sayesinde bir internet sayfasını yazdırmak istediğinizde sitedeki resimler, reklamlar, linkler ve bütün gereksiz unsurları kaldırarak karşınıza salt metni çıkartıyor ve üzerinde düzenlemeler yapmanıza izin veriyor. bu eklenti ödev yaparken çok işinize yarayabilir.

  the great suspender

  bu eklenti sayesinde uzun bir süre boyunca kullanmadığınız sekmeler tespit edilip zaman aşımına uğratılıyor ve hafızanız gereksiz bir şekilde harcanmamış oluyor. sayfayı yeniden yüklemeniz de uzun sürmüyor.

  session buddy

  genellikle gelirini serbest çalışmadan elde eden freelancer’lar için harika bir eklenti. bu eklenti sayesinde sürekli açtığınız ve işinizi gördüğünüz sekmeleri birer klasör haline getirebilir ve tek tıkla hepsini aynı anda açabilirsiniz.

  better history

  bu eklenti sayesinde tarayıcı geçmişinizdeki ziyaret edilmiş sitelerin ziyaret edilme tarihlerini saniyesine kadar görebiliyorsunuz ve basit arayüzü sayesinde kolayca istediğinizi bulabiliyorsunuz.

  onenote web clipper

  microsoft’un yayınladığı resmi bir not alma eklentisidir. bu eklenti sayesinde bir internet sitesinde bulduğunuz işinize yarayacak bir yazıyı direkt olarak düzenlenebilir bir biçimde not alıp bulutunuza kaydedebiliyorsunuz. sadece yazıları değil fotoğrafları ve pdf dosyalarını da not alabiliyorsunuz.

  colorblind

  farklı tür renk körlüğü yaşayan insanlar için siteleri ona uygun renk ayarlarıyla düzenleyen oldukça faydalı bir eklenti. eklentide tritanopia (mavi renk körlüğü), deuteranopia (yeşil renk körlüğü) ve protanopia (kırmızı renk körlüğü) hastalığı bulunan insanlar için siteler özel olarak optimize ediliyor.

  google çeviri

  bildiğimiz google çeviri hizmetini çok daha kullanışlı bir hale getiriyor. bu eklenti sayesinde bir internet sitesindeki yazıyı seçtiğiniz zaman, direkt olarak seçenek sayesinde o yazının çevirisini istediğiniz dilde görebiliyorsunuz. bu eklentiyi windows, linux ve mac işletim sistemli bilgisayarlarınızda kullanabiliyorsunuz.

  wot: web of trust

  bu eklenti sayesinde, google chrome tarayıcısında arama yaptıktan sonra karşınıza çıkan sitelerin kullanıcı oylamalarına göre güvenilir olup olmadığını görebiliyorsunuz ve bu sayede kötü amaçlı yazılımlardan olabildiğince güvende oluyorsunuz.

  awesome screenshot & recorder

  tarayıcınızda açtığınız sitelerin ekran görüntülerini direkt olarak alabilir, kırpma ve çizme gibi düzenlemeleri yapabilir, istediğiniz yere kaydedebilir ve istediğiniz platformdan paylaşabilirsiniz.

  tineye reverse image search

  elinizde bir resmin kalitesiz hali bulunduğunda ve daha kalitelisine ihtiyacınız olduğunda işinize çok yarayabilecek bir eklenti. bu eklentide bir resmi aratıp resmin benzerlerini kapsayan internet sitelerini görebiliyorsunuz.

  whatfont

  özellikle photoshop üzerinde çalışmalar yapan serbest çalışanlar için fazlasıyla faydalı bir eklenti. bu eklenti sayesinde internette karşılaştığınız bir yazının fontunu direkt olarak görebiliyorsunuz.

  custom cursor

  bu eklenti sayesinde tarayıcı üzerindeyken fare imlecinizi istediğiniz gibi özelleştirebiliyorsunuz. isterseniz eklentinin kendi fare imleçlerini kullanabilir, isterseniz farklı imleçler indirip kullanabilirsiniz.

  dark reader

  bu eklenti sayede herhangi bir siteyi karanlık modu bulunmasa bile karanlık modlu gibi görüntüleyebiliyorsunuz. ek olarak kontrastı, parlaklığı, sarılığı ve griliği istediğiniz gibi ayarlayabiliyorsunuz.
 • infinity new tab

  chrome ana sayfasına istediğiniz sayıda hızlı erişim butonu eklemek, keyfinize göre dizayn etmek ve daha bir çok şey.

  google chrome'a bakış açınızı değiştirecek türden.

  edit: google chrome eklentileri başlığına yazacaktım, yanlışlık oldu affola.
31 entry daha