• mapc.am - dünyadaki herhangi biri ile konuşun.
    mysliderule.com - herhangi bir konuda online kurs bulun.
    keyboardtester.com - çalışmayan klavye tuşlarını bulmak ve test etmek için ideal.
    internetdirectory.info - internetteki sarı sayfalar.
    alertful.com - önemli randevularınız için e-posta alın.
    bonanza.com - fotoğraflarınızdan arkaplanı kaldırın.
    cloudconvert.com - online dosya dönüştürü. istediğiniz şeyi istediğiniz şeye dönüştürün.
    7cupsoftea.com - bir nevi ekşi sözlük dertleşecek insan veritabanı
    forget.me - google'da unutulmak herkesin hakkı. google sonuçlarından kendinizi kaldırın.
    alternativeto.net - şuna alternatif olarak hangi program önerirsincilere gelsin.
    easyascii.com - konsolda home dizinin için kullanılan ~ gibi klavyede bulunması zor ascii karakterlerini kolayca kopyalayın.
    gifctrl.com - gif'leri ters çevirin.
    jog.fm - koşarken dinlemelik müzikler.
    teachmeanatomy.info - insan anatomisini öğrenin.
    pdf.yt imgur2pdf. yeterince açık değil mi?
    unplugthetv.com youtube'dan rastgele eğitici videolar bulun.
    50waystogetajob.com - iyi bir iş ama nasıl?
    rappad.co - ona bir kelime verin size şarkı sözü yazsın.

edit: (bkz: adil kullanım kotası için sözlük tepkisi)

not: liste buldukça güncellenecektir. nereden mi buluyorum bu abidik gubidik siteleri? stumbleupon

edit 2: az önce stumbleupon'da bu yazdığım entry'imi çalan bir site ile karşılaştım. dünya ne garip.
  • [aşağıdaki metni buradaki arkadaşın ses tonuyla okuyun lütfen.]
    canınız mı sıkkın? çok mu sıkıldınız? evde, işte, okulda sıkıntıdan patlama noktasına mı geldiniz? facebook feed'inizi yenileyip duruyor, sözlükte aval aval geziyor musunuz? doğru yere geldiniz. boredbutton, sıkıntınıza son verecek muhteşem bir web sitesi. sayfadaki kırmızı düğmeye basıyorsunuz ve size yüzlerce rastgele oyun ve eğlence dolu sayfalardan birini açıyor. kart oyunlarından bu adam hangi dili konuşuyor oyunlarına* kadar çeşitli şeyler var. hala sıkkınsanız, düğmeye tekrar basıp şansınızı tekrar deneyebilirsiniz. size 1 değil, 2 değil, 3 değil, 4, 4 buçuk hiç değil 100'lerce enterasan siteyi tek bir tıkla sunuyoruz.

[boredbutton.com hakkında ne dediler?]
    "harika. ve ben az kişinin bildiği muhteşem web sitelerini kullanıyorum ama bunun yerini doldurmuyor, çok güzel."
    "samimi olarak söylüyorum: çok güzel. sabahleyin de evden çıkarken az kişinin bildiği muhteşem web sitelerini kontrol ettim ben, bunun tadı bambaşka. gerçekten çok güzel."
    "böyle içimi açıyor. biz diyirik yahşı, siz diyirsiniz güzel."
    "güzel. sıkma yok, reklamsız heralde. eğlenceliymiş hakkaten."
  • squarehippies

kaşlı gözlü döşü kıllı sevenler için göz banyosu sitesi. kendilerini worksafe shirtlessness olarak sınıflandırıyorlar.

amerikan filmleri ve dizilerinde oynayan erkek oyuncuların, gömleksiz oldukları sahnelerin capslerini yayınlayan blog. ara ara "bu kimin döşü" temalı yarışmalar düzenliyorlar. 2006 yılından bu yana yayında olan site, ciddi şekilde döşü kıllı aktör database'ine dönüşmüş durumda.

eskiden göğüs kılları olmayan erkeklere çok az yer veriyordu. göğüslerini traşlayan aktörlerin kıllı hallerini yayınlıyor ve kulaklarını çekiyordu. şimdi biraz daha "gömleksiz olsun çamurdan olsun" moduna geçmişler.
  • www.rainymood.com

bu yaz sıcağında mental olarak serinletir.
  • http://www.wififreespot.com/

dünyada bedava kablosuz internet lokasyonlarını gösteren bir site. yazıldıysa kusura bakmayın, bulamadım.
  • http://tingting.ru/

istediğiniz mp3'ü zınk diye bulup reklamsız cartsız curtsuz yüksek hızda indirebildiğimiz bir site. istersek player'ında dinleyebiliyoruz. albüm adıyla arama yaptığımızda o albümdeki tüm şarkılar sıralanıyor yalnız bu son özellik yerli albümler için pek işlemiyor.
  • elinizdeki paranın sahte olup olmadığını öğrenebileceğiniz bir merkez bankası sayfası: http://www3.tcmb.gov.tr/sbss/sorgu.php
  • bu başlık sayesinde/ yüzünden artık çok da az kişinin bilmediği web siteleridir.
  • qr code üreticisi, ister link verin isterseniz kartvizit bilginizi verin, paylaşsın
    beqrious

herhangi bir web sitesindeki anlık değişimleri kontrol eden site. değişiklik oldukça size mail gönderiyor
    changedetection

linkedın'de ya da benzeri bir ortamda endorse etmek istediğiniz zaman size örnek yazı oluşturan site
    endorser

izlediğiniz filmlere dizilere göre size öneri çıkaran site. yeni yeni oyunları da eklemeye çalışıyorlar
    foundd

browser'ların, mobil platformların, işletim sistemlerinin kullanım istatistik
    statcounter

ınfogram üretici bir site - paralı
    infogr.am

ınternet sitelerinden hesabınızı silin
    justdelete

bağımlı olduğunuz sitelerden sizi uzak tutar
    keepmeout

dünyada hangi uçak nerede
    planefinder

ülke ülke fake isim üretme. size ev adresi, sosyal güvenlik numarası, kredi kartı ve mail adresi de sağlar
    fakenamegenerator

kağıttan oyuncak yapmanızı sağlayan bir site (minecraft'takiler gibi)
    cubeecraft

yazdığınız yazıya göre ritim uyduran uygulama
    typedrummer

image üzerinde tek bir bölgenin hareketli olduğu gif'lerin bulunduğu site
    cinemagraphs

çalmak istediğiniz müzikler için gitarda nerelere basacağınızı adım adım gösteren uygulama
    songsterr

mail-list'leri içeren site
    markmail

ınternet of things ile hazırlanan projeleri içerir
    iotlist

wwf tabanlı oyuncak sitesi. hem wwf'e katkıda bulunup hem de güzel bir hediye alabilirsiniz.
    adoptalion

btk'nın şikayet sayfası
    btk.gov.tr

---

wikipedia'nın görsel olanı
    informationisbeautiful

wikipedia'nın dünyaya odaklanmış olanı
    eoearth

wikipedia'nın hayvanlara yönelik olanı
    animaldiversity

wikipedia'nın hayatla ilgili olanı
    eol

wikipedia'nın finans versiyonu
    investopedia

wikipedia'dan silinmiş olan makaleler
    deletionpedia

tarihsel konuşmaları içeren site
    freeinfosociety

akademik arayışlara uygun bir site
    nap.edu

elektrik elektroniğe dair başlıklarda başlangıç seviyesine uygun bilgiler
    basicee

---

güzel flash oyunların sitesi. bilmeyen az kişi olsa da
    kongregate

emulator'ları edinebileceğiniz site
    emulator-zone

emulator olmasın, internetten oynayım eski oyunları derseniz
    game-oldies

stickman çizerek başladığınız bir oyun silsilesi
    drawastickman

---

windows process kütüphanesi. dll'lerden svchost'lara kadar geniş yelpazede bilgi sunar
    processlibrary

bugüne kadar gördüğüm en başarılı pdf dönüştürücüsü, özellikle pdf2excel
    online2pdf

protected pdf dosyalarını açmak için
    foxyutils

regular expression'ları öğrenebileceğiniz site
    regexr

java ve python dillerinde gelişmenizi sağlayacak soru ve dokümanlar barındıran site
    codingbat

herbir yazılım dili için cheatsheet barındıran site
    overapi

js hakkında geniş bilgiler ve eğitimler
    javascriptissexy

html css ve js'i aynı anda görüntülemek için hoş bir site
    coding-the-web

microsoft'un startup'lar için sunduğu beleş program. azure üyeliği de içermekte
    bizspark

herbir browser'da siteleri test edin
    browsershots

bir site yapılırken orada neler kullanılmış, hangi js framework var, cms olarak ne var
    builtwith

alternatif bir kopyalama aracı, image olarak kopyalayıp linkleri sabit tutar, blogger'lar ve web sitesi sahiplerinin işine fazlaca yarayacaktır
    kwout

internet sitelerinden api oluşturma. ekşi'de bile işe yarıyor zaman zaman. ssg'yi beklemektense...
    kimonolabs

dipnot: aramaya inandım da geldim.
    edit: linkler düzeltildi.
  • müzik için pleer.com
hesabın var mı? giriş yap