şükela:  tümü | bugün
  • d and r'da kisisel gelisim ya da parapsikoloji kitaplarinin arasinda gordugumu hatirladigim kitap.
  • sorunlarımızla yüzleşmemizin, sorumluluk ve gerçeklerin kabulünün yaşam için gerekliliğinin anlatıldığı; hakkında bilgi veren bir enrty göremeyince üzüldüğüm, değerli bir kitap.

güzel bir alıntı:

sevgi sadece vermek değildir; o, akıllıca vermek ya da vermemektir. o, akıllıca övmek veya eleştirmektir. o, sadece teselli edip rahatlatmak değil, akıllıca tartışmak, mücadele etmek, yüzleştirmek, zorlamak, teşvik etmek ve hedefe doğru itmektir. o, yol göstermektir. "akıllıca" sözcüğü muhakeme ederek demektir ve muhakeme içgüdüden daha fazlasını gerektirir; o üzerinde uzun uzun düşünülen ve çoğu kez de acı verici olan kararlar almayı gerektirir.

az seçilen yol
    dr. m. scott peck.
  • ...
    "now i have come to the crossroads in my life.
    i always knew what the right path was.
    without exception, i knew, but i never took it. you know why?
    it was too damn hard"*
    ...
  • çocukuğumun travmalı zamanlarında geçmişti elime bu kitap. mahalleden bir abi vermişti sanırım. yaşımın çok çok üzerindeydi ama okudum bitirdim ve bana daha o yaşta büyük bir hayat dersi verdi. az seçilen yolu gösterdi. içindeki terapi öyküleri klişe psikoloji kitaplarının ötesinde derinliğe ve çözüme sahip.
    yazarın tavrı yazışına yansımış ki sizi sarıyor .
    yıllar sonra yetişkin olduğumda bir daha okumak istedim kitabı ama bulamayınca neyseki eski kapağıyla online alabildiğimde beni çok mutlu etmişti. gerçek bir yol ve hayat rehberi.