şükela:  tümü | bugün
  • az süreli uykuya (max. 6 saat) alışmak için yapılması gereken şeylerdir.

gün içerisinde sekiz saat uyuyorum genelde, ve sabah 6:00 da kalkmam gerektiğinde alarmı bile duymuyorum, 8:00’de anca uyanabiliyorum.

az uyumak daha çok şey yapmak istiyorum, malum özel sektör günde 10 saat çalışıyoruz ve doğru düzgün bir şey yapmaya vaktimiz kalmıyor.

az uyku uyuyanlar bünyelerini nasıl alıştırdıklarını yazarsa faydalı olur.
  • bu konuda yormayan rahat bir yontem varsa bende alirim bir dal.. zira dun 21.00 da uyuya kalmis olmak ve 10 saat uyumak beni ziyadesiyle üzdü..
  • gün içinde yirmi dakika kadar şekerleme yapmaktır. 4 saatlik gece uykusuna karşılık geliyor.
  • bunun insanın yaptıklarıyla değil fizyolojik yapısıyla alakalı olduğunu düşünüyorum.

çok denedim 6 saat uyuyayım olayını. ilk gün güzel, ikinci gün maymuna dönüyorum.
  • selamın aleyküm und hayırlı forumlar;

bu ibnelere kalsa hiç uyumamak, 8 yerine 18 saat çalışmak, tatil yapmamak hepiniz için daha faydalı değerli kalemşor arkadaşlarım, dava yoldaşlarım.

tanım: kapitalizmin insana aslında hiç uyumadan da yaşamanın mümkün olacağını dayatmasını bekleyen biz ecdad, ümmet ve 15 temmuz yiğitlerine müjde olarak zırt pırt karşımıza çıkan öneriler ve diğer değerli bilgiler.
  • biraz barış özcan (youtuber) vidyosu izlemek.

edit: imla
  • yeterince uyumak bir zorunluluktur.

doğru düzgün uyumayan insan aptallaşır, hata yapar, götü başı oynamaya başlar, psikolojik rahatsızlıklara yatkın hale gelir. yıllardır dikkat ediyorum etrafımda ne kadar yavşak insan varsa az uyumak ile övünüyor.

uykudan kısmak yerine "özel sektörden" kısmaya çabalayın.
  • (bkz: kaylule) uykusu.
    öğlenleri yarım saat kestirmek yeterlidir. bir de erken yatmak gerekli, uyku verimini artırmak için.
    (bkz: rem uykusu)nu uzun tutmak adına takviye (bkz: melatonin) de alabilirsiniz.
    son olarak;
    (bkz: siesta)
  • 22-24 arası uyunan uyku 8 saate bedeldir. erken uyuyun yani anlatabiliyor muyum?
  • üniversitenin son dönemi mezun olmak için sabahladığım günlerden kalan ve son 3 senedir devam eden lüzumsuz alışkanlığımdır. fazla uyumak garip geliyor artık bünyeye. insan hiç uyumadığı zaman az uykuya şükreder hale geliyor zaten.

yumurta kapı, bol zifiri kahve, göz altı torbaları döngüsü..

(bkz: bunlar hep yaşlılıkta çıkacak)